На наступне після TW Classic ранок я прокинувся рано і знову заради сніданку. Не сказав би, що це подвиг, але щось героїчне виразно в цьому було. Я відчував себе як зомбі з Walking Dead, позначався недосип за кілька днів. А тим часом мій подорожній лист, складений невтомним Педро, обіцяв мені чергову порцію нових вражень (екскурсію по злачних місцях Льовена і зустріч з датським блогером). Однак після сніданку я зробив виключно егоїстичний вибір на користь кількох годин сну, які мені були так необхідні, після чого зібрав речі і залишив номер. Готель був прекрасний, мені дозволили посидіти в галереї, якраз там, де проходив мій сніданок. Я включив лептоп і сів писати враження за попередній день.

Ось я в галереї. (“Де Джон? – Він у галереї! – В ГАЛЕРЕЇ???” (с) Термінатор 2: Судний день)

Вдосталь натренувалася в епістолярному жанрі, я все ж зібрався нанести візит на пивоварню Стелла Артуа і пішов до туристського офісу, звідки повинен був відбутися старт моєї excursion. Однак, як виявилося, момент був прощелкан, т. к. треба було йти відразу в пивоварню. Ну і ладно, з легким серцем вирішив я, і пішов на поїзд в Гент.

(Хлопці, у мене залишилися ваучери на ці екскурсії: по Левену і в пивоварню, дійсні до жовтня 2012. Кому треба, пишіть. Сходіть за мене.)

По дорозі в Гент я зголоднів і підкріпився там вафлею з кіоску на вокзалі. Бельгійські вафлі – це круто! Я завжди був фанатом бельгійських вафель. І бельгійського шоколаду теж. Адже самий-самий шоколад Cote d’or виробляється саме в цій країні. Я сів на трамвай і доїхав до зупинки Korenmarkt (Кукурудзяний ринок), звідки в п’яти хвилинах був мій готель.

Не минуло й години, як за мною зайшов Педро і ми вирушили на прогулянку. Місто Гент знаменитий своїми трьома вежами. Це вам не Володар Кілець.

Перед початком вечора було необхідно підкріпитися. Педро привіз мене до вагончику на колесах, де була відмінна їжа. Одним з традиційних фламандських страв вважається картопля-фрі. Нас, росіян, картоплею звичайно не здивуєш (спасибі цареві Петру), але там вона була дуже смачна, її смажать сиру (на відміну від стандартів, прийнятих у фаст-фудах). До нас приєднався приятель Педро по імені Сам. Відмінний хлопець, архітектор, борода свідчить про неортодоксальности його мислення.

Потім Педро мене повів у клуб у річкових доках (DOK) на концерт найвідомішої бельгійської барабанщиці Isolde Lasoen та її групи Isolde et les Bens. Обіцяли рок-н-рол.

Там я зустрівся з Нікі, колегою Педро, з ким листувався по email і обговорював усі організаційні питання моєї поїздки у Фландрію (віза, квитки тощо) Хлопці сказали, що спеціально покликали мене подивитися місцевий сейшн, щоб я міг порівняти його з масштабними фестивалями, які вже відвідав. І Ніки теж прорекламував мені цю знамениту барабанщицю Ізольду. Я подумав, що швидше за все вона повинна бути спортсменкою, комсомолкою і просто красунею, що раз про неї всі так багато говорять. Так і виявилося.

Ізольда зі своєю групою виконала багато хітів зарубіжної естради та шансону. Вона не тільки чудово грає на барабанах, але і чудово співає. Була Chick Habit французькою, Nothing In This World Can Stop Me Worrying About That Girl (кавер Kinks), пісні, виконувані Джейн Біркін і Франсуазою Арді (Сomment Te Dire Adieu), а також композиції власного твору. Крізь напівтемряву дока світило бельгійське сонце.

У Ізольди чудові музиканти: контрабасист грав щипком і слэпом на металевих струнах, а потім раптом хапав смичок і грав на дабл-басі як на віолончелі. Гітарист був теж класним, він грав на гретче, то на акустиці і кожен раз робив все як треба. Звук був відбудований чудово. Ізольда більшу частину часу співала за ударними, але іноді вставала і виходила вперед, її підміняли клавішник і інший барабанщик. Isolde et les Bens могли б з успіхом виступати на фестах нарівні з хедлайнерами.

А потім Ніки провів мене по вулицях центральної частини Гента. З ледь помітного вузькому проходу між будівель ми зайшли в один з джазових клубів Гента, там був джем-сейшн, грали gypsy swing – майже в акустиці, unplugged. Класні хлопці; видно, що грають не перший рік – так пристрасно, жваво і яскраво. Во славу джазу ми випили по чарці дуже міцного ялівцевого лікеру.

Наслухавшись відмінного джипсі, ми вийшли назад в ніч. Ніки вказав на дракона на куполі церкви і сказав, що за нього я зможу зрозуміти, куди мені треба йти, щоб дістатися до готелю. Так я і зробив, зайшовши по дорозі в ще один бар і пропустивши стаканчик. Діставшись до готелю, я зайшов в кафе і засів за дорожні замітки в дружній компанії сендвіча і келиха вина. За вікном ішли люди, деякі вболівали за футбол, а мені було все одно.

Поставте оцінку
(Visited 8 times, 1 visits today)Flanders is a festival

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів