Є всім відоме видання Котиться Камінь. Так ось, на думку цього журналу, улюблений усіма нами Johnny Cash знаходиться на 31м місці в списку “100 великих музикантів всіх часів”. Дуже занижена оцінка, але ми-то знаємо справжню ціну великим! Зате статтю про Джонні Кеша там написав не хто-небудь, а його друг, кантрі-музикант Kris Kristofferson (я його знаю головним чином за участі в групі Highwaymen і фільму Конвой). Я не втримався і вирішив її перекласти. Отже, далі пряма мова від Кріса Крістоферсона:

Джонні Кеш – біблійна постать. Він був немов священик, з числа тих старих і крутих. Він був героєм, яких можна зустріти у вестернах. Він був гігант. І на відміну від інших, він ніколи не втрачав свою висоту. Не думаю, що коли-небудь з’явиться хто-небудь схожий на нього.


Highwaymen: Willie Nelson, Kris Kristofferson, Johnny Cash, Waylon Jennings

Звичайно, перше за що його завжди будуть пам’ятати – оригінальність його музики. Я вперше почув Джонні Кеша в 1956 році, тоді він випустив пісню I Walk The Line. Це було несхоже ні на кого. У Елвіса на той момент було вже багато хітів, але “I Walk The Line” була зовсім іншою. Вона також відрізнялася і від усієї кантрі-музики, популярної тоді. Джону була завжди властива потойбічна енергетика. Коли я був дитиною, моїм першим героєм був Хенк Вільямс, і він мав такий же енергетикою. Зрозуміло, вони обидва були божевільними хлопцями.

Johnny Cash – I Walk The Line
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2010/12/Johnny-Cash-I-Walk-The-Line.mp3

Як автору, мені завжди подобалися тексти його пісень. На початку своєї кар’єри Джон випустив цілу обойму потужних пісень за дуже короткий термін. Для мене найкращою завжди була Big River. Вона чудово написана, з нею ніщо не зрівняється. Рядки там ніби й не скрізь римуються.

I met her accidentally in St. Paul, Minnesota
And it tore me up every time I heard her drawl

У нього були дуже сильні поетичні образи.

Then you took me to St. Louis later on down the river
A freighter said she ‘ s been here but she’s gone, boy, she’s gone
I found her trail in Memphis but she just walked up the block
She raised a few eyebrows, and then she went on down alone.

У перший раз я побачив виступ Джона, коли повертався з армії, я тоді заїхав в Нешвілл. Він грав на шоу Grand Ole Opry, і я дивився на нього з-за лаштунків – і він був самий приголомшливий виконавець з усіх, кого я знав! Він був худий як змія і буквально наелектризоване. Він рухався на сцені як пантера. А виглядав так ніби міг тут все підірвати. По правді кажучи, часом він так і робив. Пару раз він розбивав ногами ліхтарі рампи. Я думав, вони проженуть його після цього. Адже прогнали ж вони Хенка Вільямса. Там були дуже консервативні хлопці.

Головною рисою Джона (взагалі, це напевно всі знають) – була його чесність. Чесність по відношенню до музики, до свого життя і до інших людей. Він заступився за Боба Ділана, коли все в музичному бізнесі критикували його за перехід від фолку до електрики. Він також заступився за мене в 80х, коли на мене всі накинулися з критикою за те, що я поїхав в Нікарагуа. Одного разу я відкривав його виступ у Філадельфії і присвятив пісню Абу-Джамалу, чиє тіло покоїться там. Коли я пішов зі сцени, мені сказали, що поліція в сказі і що мені доведеться вийти і вибачитися. Джон почув це і сказав: “Тобі не треба ні за що вибачатися на моєму шоу!”. Ось яким хлопцем він був. Він завжди заступався за аутсайдерів.

Я вважаю що “The Man Comes Around”, останній альбом Джона, чудовий. Пам’ятаю, я працював на тракторі, слухав його в навушниках і просто плакав. Його версія пісні “Danny Boy” буквально вбиває мене кожен раз.

Думаю, його будуть пам’ятати за той шлях, який він пройшов як людина і як музикант. З божевільного хлопця начебто Хенка Вільямса він став поважаємо практично як один з батьків-засновників нашої країни. Він дружив з президентами і з Біллі Грэхэмом. Таке відчуття, що його особа має бути на горі Рашмор.

Джерело: http://www.rollingstone.com/

Кріс Крістофферсон про Джонні Кеша
5, всього оцінок: 1
(Visited 20 times, 1 visits today)Нотатки про музикантів, Джонні Кеш, Кантрі

/
2 коментаря

Post Author: Сашко Гаврилів