Легендарна виконавиця кантрі Петсі Клайн (Patsy Cline, Virginia Patterson Hensley) записала за свою недовгу музичну кар’єру понад 100 пісень, багато з яких були істинними перлинами country і стали золотими хітами. Вона співала пісні таких авторів як Віллі Нельсон (Crazy), Хенк Кокрейн (I Fall To Pieces, she’s Got You), Алан Блок і Джин Хект (Walkin’ After Midnight).
Життя Patsy Cline ледве не перервалася в автокатастрофі в 1961 році, коли їй було 28, після якої вона була змушена носити перуки, щоб приховати шрами. Успішно продовживши кар’єру після цього інцинденту, незабаром вона трагічно загинула в авіакатастрофі в березні 1963 року. Їй було всього 30 років (серед інших музикантів, загиблих при аварії літаків – Бадді Холлі, Ріки Нельсон..).

Багато людей вважають, що кантрі – це музика під яку ковбой скаче на коні або працює на фермі. Однак той факт, що в кантрі порушені теми як про кохання, виборі людини, так і політичні, і соціальні, говорить про те, що вона набагато ширше й цікавіше – це народна музика з усіма притаманними їй смислами і фарбами.

Патси стала відомою після пісні Walkin’ After Midnight (1957). Самій їй пісня не подобалася, вона вважала її “просто старої поп-пісень”, однак автори і продюсери наполягли на запису. У підсумку після шоу на CBS Walkin’ After Midnight зайняла 2ге місце в кантрі хіт-параді і 12е місце в поп-чарті, зробивши Петсі Клайн однією з перших кантрі-виконавців, чиї пісні займали місця в чартах різних музичних стилів.

Подивіться відеозапис (незважаючи на те, що пісня “перескакує”, очевидна її краса і ця відмінна приджазованная аранжування)

У 1958 Петсі переїхала в мекку country – міста Нешвілл, штат Тэннесси, що підкреслило її приналежність до цієї течії національної музики. Кантрі-поп балада I Fall To Pieces (1961) піднялася на вершини хіт-парадів кантрі і поп-музики, що довело можливість конкурентного успіху жіночих балад поряд з чоловічими.

Пісню Crazy (1961) Петсі спочатку зненавиділа, вважаючи її надто складної для виконання, до того ж позначалися її травми після автокатастрофи. Однак вона записала її через тиждень після початку репетицій і нова версія кардинально відрізнялася від оригінальної, запропонованої Willie Nelson, і згодом стала хітом і найвідомішою її піснею.

Петсі Клайн зробила кантрі-музику трансцендентної, піднісши її на якісно новий рівень. Її голос – чуттєвий, величний і гіркий. Її виконання багатьох кантрі-балад по праву вважається неперевершеним.

У серіалі Lost (Залишитися в живих) звучить багато пісень Patsy Cline, зазвичай вони супроводжують одну з головних героїнь Кейт (Evangeline Lilly) в її нелегкі життєві перипетії.

Я трохи втомився шукати повноцінні альбоми Петсі в мережі, тому викладаю те, що знайшов на різних джерелах, свавільно назвавши ці пісні кращими (а прохідних пісень вобщем-то і не було!):

Завантажити кращі пісні Петсі Клайн

Patsy Cline – A Church A Courtroom And Then Goodbye
Patsy Cline – Back in baby’s Arms
Patsy Cline – Crazy
Patsy Cline – Hidin’ Out
Patsy Cline – Honky Tonk Merry Go Around
Patsy Cline – Hungry For Love
Patsy Cline – I Fall To Pieces
Patsy Cline – i’ve Got Your Picture
Patsy Cline – i’ve Loved Lost And Again
Patsy Cline – If I Could See The World
Patsy Cline – In Care Of The Blues
Patsy Cline – Leavin On Your Mind
Patsy Cline – Three Cigarettes In An Ashtray
Patsy Cline – Walkin’ After Midnight

Скачати Patsy Cline:
Patsy Cline, Best Of, (47 Mb, 128-320 Kbps)
Patsy Cline, Best Of, rar (47 Mb, 128-320 Kbps)

Джонні Кеш, представляючи Петсі під час спільних виступів, оголошував: “Пані та панове, єдина і неповторна – Петсі Клайн!”

Використано матеріали з Вікіпедії: http://en.wikipedia.org/wiki/Patsy_Cline

(Відвідали 106 times, 1 visits today)Новини, Кантрі

/
4 коментаря

Post Author: Сашко Гаврилів