Я не спав всю ніч, втім вечір до цього видався приємним – в компанії кращого друга, порто і хайнекена, і в 4 ранку я стояв на безлюдній станції Шарташ, очікуючи дивний експрес до Кольцово з ретельними зупинками біля кожного стовпа. Накрапав дрібний дощ, я хмурився і боровся зі сном. Хвилин через 15 мій повільний поїзд нарешті прибув і відвіз мене в аеропорт Кольцово.
До закінчення реєстрації залишалося близько 40 хвилин, і я встав в одну з 2х черг і таки отримав свої талони на посадку через ці 40 хвилин (для мене ця процедура склала 30 секунд), а за мною була черга з кількох десятків людей. Однак, треба віддати належне Аерофлоту, рейс не затримали, і літак злетів у повітря вчасно.

Від недосипу і поганого аэрофлотского кави на старі дріжджі мене почало гойдати і останні півгодини польоту я сидів, втупившись в одну точку, намагаючись зберегти свій вестибулярний апарат у нормі під час зниження літака. Кілька раз складалося враження, що мене зараз просто вирубає. Німіли подушечки пальців, я розтирав їх, щипав себе за вухо, загалом робив все, щоб залишитися у свідомості. Бій зі своїм організмом було не з легких, але я протримався, втім, повторювати експірієнс особливого бажання немає.

Моя поїздка до Фландрії була розписана по днях приблизно так:
1. Антверпен.
2. Антверпен. Мовляв (це такий місто), фестиваль Graspop Metal Meeting 2012.
3. Левен. Верхтер, фестиваль TW Classic 2012.
4. Левен, Гент.
5. Гент, Брюссель.
6. Брюссель.

Переглянути My Flanders Trip на карті більшого розміру

В аеропорту Брюсселя мене зустрів представник компанії, “народний чиновник” Педро. Він живе в Генті, а працює в Брюсселі, щодня їздить на роботу на поїзді (поїзда – основний спосіб переміщення в Бельгії на середні та далекі відстані). Він повідав мені, що раніше він продавав заморожену курку, це було нудно, а зараз йому весело, він працює в Visit Flanders і займається популяризацією Фландрії в Росії (Фландрія просувається також ще в 11 країнах – США, Китай, Індія, Японія, Іспанія, Італія та ін). Я теж мимоволі опинився агітаційним ланкою в цьому ланцюзі. Педро – чудова людина, ми з ним чудово спілкувалися, він чудово говорить по-російськи.


Педро (не в аеропорту, а в Генті)

“Ми в Бельгії дуже любимо поїсти і випити, і поєднуємо краще – у нас великі порції як у Німеччині, і так само смачно, як у Франції” – сказав Педро. Так, в закладах завжди величезні та смачні порції, вони коштують своїх євро.
“Ми, фландрійці, народжуємося з цеглою в серці” – це не про те, що тут живуть байдужі люди, а про прихильність бельгійців до будівництва та архітектури. Кожен громадянин Фландрії мріє про власний будинок, кредо “my house is my castle їм близько так само як і жителям туманного Альбіону.

Потім Педро відправив мене на поїзді в Антверпен до станції Antwerpen Centraal, однією з найкрасивіших у світі. Нашим залізничникам корисно сюди з’їздити, а то ні розуму ні серцю. І вся навігація на ж/д продумана чудово, заблукати складно, оскільки всюди вказівники і табло з розкладом. Я вписався в готель Radisson Park Inn і з’їв цукерки, які Педро вручив мені в подарунок.

Потім я поспав кілька годин і пішов гуляти по місту. Бельгія вся дуже кольорова, люди одягаються красиво і яскраво, всюди магазини, ресторани, бари. Це процвітаюча країна, тут люди насолоджуються життям. Звичайно це зовнішня сторона, виворіт може бути дещо іншою, але ментальність нікуди не сховаєш.

Проваландавшись в місті деякий час, я прийшов у кафе Lunchbox, де у мене була зустріч з американським блогером Крістофером. У Ланчбоксе я замовив собі спаггетти болоньєз та пиво; це були найкращі спагетті, що я коли-небудь їв у своєму житті, а пиво просто міцне і гарне (спочатку Pils, потім Primus, мінімальна фортеця бельгійського пива – 5%).

Поки я доїдав свій “ланч”, поруч зі мною сіли двоє хлопців у чорних футболках з красиво “забитими” руками, і я подумки відмітив, що фестиваль Graspop, який мені належить відвідати, напевно їм близький.

До них підсадили ще одного мужика, який, як потім з’ясувалося, виявився тим самим блогером з USA. Ми всі випили пива і поспілкувалися.

Блогер Кріс сказав, що він знає про Єкатеринбург, тому що його дівчина з Челябінська. А татуйованих хлопців звали Боб і Бен, вони колеги по роботі і обидва складаються в ком’юніті Iron Dayz, заснованому Бобом. Хлопці подарували мені фірмову футболку Iron Dayz, правда розмір виявився XL.


Американець Кріс, фландрійці Боб і Бен


Кріс, я і Iron Guyz

Кріс пішов додому писати статті для метал-журналу, на який він працює, а я вирішив поспілкуватися з хлопцями (як відомо, гарне пиво зближує людей). Боб запропонував мені прогулятися в інший бар, і ми через мій готель, слідуючи трамвайних коліях, попрямували по вузьких вуличках Антверпена. Мене привели в блюзовий бар, там грала хороша музика (фоном, не живцем, але під неї відмінно йшли випивка і розмова).

Вгорі над баром прибиті таблички з назвами груп, які виступали тут. І там були The Blasters!

А так – звичайний антураж з портретами рок-зірок.

Хлопці пригощали мене пивом, я спробував кілька сортів. Пиво подають у склянках або фужерах 0,25.


Боб – завзятий меломан, в його колекції тисячі платівок і компактів, свою першу платівку він купив у 6 років. Він ентузіаст і організатор музичного фестивалю Iron Dayz, який має відбутися у вересні. Ще Боб розповів історію, як один його шкільний вчитель вирішив пригостити його найкращим цибулевим супом; вони сіли в машину і їхали 4 години до Парижа, зайшли в заклад і… там був дійсно очманілий, найкращий цибульний суп, який він коли-небудь їв! This guy was crazy but I like him! А я розповів їм історію про пожежу, де вижили одні білі.

Боб і Бенджамін обидва працюють в торгівлі, продають відео-техніку і hi-fi, і розповіли, що більшість людей дуже консервативні і лякаються їх татуювань. На питання, їздять люди з Фландрії відпочивати на море, мені відповіли немає, що вони люблять холод і їздять в північні країни, наприклад Бен збирається в похід в Норвегію.

А я все не міг вимовити назву міста, у мене виходило то Антервпен, то Антрепревен, то Анпретревпен… Антверпен нагадав мені Прагу.

Поставте оцінку
(Visited 14 times, 1 visits today)Flanders is a festival

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів