Рокабіллі і рок-н-рол це насамперед музика молодих і завзятих (і фізичний вік тут не має значення). Якщо ти граєш рок-н-рол, то, напевно, тебе не візьмуть; і чим раніше ти почнеш, тим краще. І є абсолютно відмінні приклади, коли діти в рокабіллі (rockabilly kids) могли потіснити своїх дорослих колег. Перший, хто приходить на розум – це Ricky Nelson. Ось як почалася музична кар’єра Ріки Нельсона.

Рікі Нельсон народився 8 травня 1940 року. Його батько Оззі був актором і грав у біг-бенді. Рікі продовжив сімейну участь в шоу-бізнесі, з дитинства граючи у ситкомах The Adventures of Ozzie and Harriet (з 1949) та Here Come the Nelsons (з 1952). Рікі вчився грати на кларнеті і ударних. Він вивчив акорди на гітарі і наслідував своїх улюбленців з Sun Records, особливо Карлу Перкинсу.

У березні 1957 року улюбленець публіки у віці 16 років (не без допомоги батька) випустив на лейблі Verve свій перший сингл з піснями “i’m Walking” Фетса Доміно і “A Teenager’s Romance”, які зайняли в хитпараде Billboard 4е і 2е місце відповідно.

Виконавши пісню i’m Walking в сімейному сіткомі, він відправився на свої перші гастролі, географія яких включала чотири штату. Влітку 1957, розірвавши контракт з Verve і уклавши 5-річний контракт з Imperial Records, він випустив свій другий сингл ” Be-Bop Baby, розійшовся тиражем більше 1 мільйона. У жовтні 1957 року на прилавках магазинів з’явився його перший альбом Ricky, посів ще до кінця року 1 місце в національному хіт-параді. Продовжуючи зніматися в серіалі про Оззі і Гаррієт, він закінчував кожні 2-3 серії своїм музичним номером.

Після своїх перших турів він вирішив набрати в групу музикантів-одноліток, розлучившись з музикантами старшого покоління, досить зверхньо ставилися до рок-н-ролу. Так був запрошений 18-річний гітарист Джеймс Бертон, він кілька років жив у одному будинку з Ріки і також знімався в сіткомі. Крім нього в групу прийшли басист James Kirkland, ударник Richie Frost і піаніст Gene Garf.


Джеймс Бертон. Рікі Нельсон, Джеймс Кіркленд, Джеймс Бертон.

James Burton, Ricky Nelson, James Kirkland

Їх першою спільною записом стала “Believe What You Say” (“Думай, що говориш”), Рік вибрав її з демо-плівок, надісланих авторами-піснярами. Оззі Нельсон не схвалював двозначність в назвах пісень і текстах. Якось уночі він прийшов у студію і хлопцям довелося терміново ховати свої пиво і сигарети. У записі також брали участь The Jordanaires, бек-вокалісти Елвіса Преслі, але на вимогу останнього їх участь не було ніде вказано.

У 1958 Нельсон записав пісню 17-річної Шерон Шили (Sharon Sheeley) “Poor Little Fool” (“Бідний дурачок”) для свого другого альбому, що вийшов у червні цього ж року. Радіостанції видали пісні попередження, і компанія запропонувала випустити сингл, однак Ріки був проти цієї ідеї, вважаючи, що сингл зменшить продажу міні-альбому. Коли проти його волі сингл все-таки був випущений, він скористався пунктом в контракті і наклав вето на обкладинку синглу. 4 серпня 1958 “Poor Little Fool” став першим номером у новому хіт-параді Hot 100 синглів журналу Биллбоард і був проданий тиражем більше 2 мільйонів. Самому Нельсону ця пісня стала настільки огидна, що він відмовився її виконувати в “Ozzie and Harriet”. Шили ж заявила, що Нельсон зіпсував її пісню, уповільнивши темп. А Ріки зауважив:

“Ті, хто відкидають рок-н-рол – або не розуміють його, або мають заздалегідь упередження, або просто напросто безглуздо”.

Ricky Nelson – Poor Little Fool
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2012/10/03-Poor-Little-Fool.mp3

У 1958 році у Ріки Нельсона зав’язався роман з 15-річною кантрі-співачкою з Оклахоми – Лоррі Коллінз, брала участь у щотижневій каліфорнійської телепрограмі Town Hall Party. Разом вони написали пісню “My Gal” (перша авторська пісня Рікі), і вона представила Ріки Джонні Кеша та Тексу Риттеру. Лоррі з’явилася в одному з епізодів серіалу про Оззі і Гаррієт у якості подружки Ріки і заспівала з ним у фіналі пісню “Just Because”. Вони були заручені і обговорювали весілля, але батьки були проти. Їх роман, що тривав близько року, закінчився таємницею одруженням 16-річної Лоррі на 35-річному менеджері Джонні Кеша Стю Кэрнелле, весільна церемонія відбулася в Лас Вегасі. Рікі дізнався про цю подію з газет.

В період з 1958 по 1959 у Нельсона було вже 12 хітів в чартах порівняно з 11ю у Преслі (але треба пам’ятати, що останній в цей час як раз відправився в армію). На час показу серіалу батько Ріки, підтверджуючи свій владний імідж, а також, щоб шанувальники не розпорошували свою увагу, заборонив синові з’являтися на інших шоу, зокрема на American Bandstand і The Ed Sullivan Show. Влітку 1958 Ріки вирушив у своє перше велике турне, де заробляв у середньому $5,000 за ніч. До 1960 року Ricky Nelson International Fan Club нараховував вже понад 9000 філій по всьому світу.

Таким чином, Ріки Нельсона можна назвати однією з найбільш молодих і успішних зірок рок-н-ролу. Важливі причини цього – його приналежність до “золотої молоді”, згідно його батька і удача, що з ним грали чудові музиканти.

Ricky Nelson – Ricky Rocks (2007)01 Shirley Lee
02 Stood Up
03 Be-Bop Baby (Single Version)
04 If You can’t Rock Me (Version 2)
05 Waitin’ In School
06 Your True Love
07 Boppin’ The Blues
08 My Bucket’s Got A Hole In It
09 Baby i’m Sorry
10 Whole Lotta Shakin’ Goin’ On
11 Am I Blue
12 Believe What You Say (Single Version)
13 there’s Good Rockin’ Tonight
14 Down The Line
15 i’m Walkin’
16 My Babe
17 i’m In Love Again
18 There Goes My Baby
19 I Got A Feeling
20 One Of These Mornings
21 Tear You Me Up
22 it’s Late
23 Hey Pretty Baby
24 don’t Leave Me
25 Just A Little Too Much (Version 2)
26 you’ll Never Know What You’re Missing
27 Mighty Good
28 Mil’ Cow Blues
29 Stop Sneakin’ Around
30 i’ve Been Thinkin’ (Version 2)
31 ain’t Nothin’ But Love
32 Travellin’ Man
33 Hello Mary Lou

Завантажити збірник Ricky Nelson – Ricky Rocks (2007) (mp3, 83 Мб)
https://yadi.sk/d/UrDVcc5ZdjmYe

Ricky Nelson – діти рокабіллі, rockabilly kids, частина 1.
5, всього оцінок: 1
(Visited 18 times, 1 visits today)Огляди музики, Ріки Нельсон, Рокабіллі

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів