Сьогодні поговоримо ще про один rockabilly kid-e – Ронні Доусона (Ronnie Dawson). Володіючи прекрасним високим, дзвінким голосом, Ронні Доусон вводив слухачів в оману, почувши його 1й хіт Action Packed, вони не могли зрозуміти, хто співає – хлопчик чи дівчинка. Виглядав він зовсім чудово, будучи не схожим ні на кого зі своїм блондинистим “їжачком”, з-за якого його прозвали The Blonde Bomber.
У нього ніколи не було хіта національного масштабу, але незважаючи на це, він є одним з найвидатніших рокабіллі-музикантів.

Ronnie Dawson був родом з Техасу, він народився в Далласі 11 серпня 1939; виховувався як єдина дитина в родині в містечку Ваксааачи, штат Техас, своїми батьками Стусани і Гледіс Доусонами. Його батько був засновником біг-бенду і грав на скрипці. Помітивши любов хлопчика до музики, він подарував йому гітару і навчив основам гри на ній. Так що музикою Ронні почав займатися ще з дитинства.

Ронні зібрав групу “Ronnie Dee & The D Men” і протягом двох місяців брав участь в конкурсі талантів “Big D Jamboree” в Далласі. Ронні вигравав протягом усіх 10 тижнів і Ед Маклемор, який був у той час менеджером Джина Вінсента і Дейла Хокінса, підписав з ним контракт.

Ронні було всього 19 років, коли його сингл Action Packed (1958) (з піснею “I Make The Love” на звороті), випущений на Backbeat Records, зайняв 1 місце в хіт-параді. Потім пішов хіт Rockin’ Bones (1959), що вийшов під слоганом “The Blonde Bomber – Ronnie Dawson”.

Ronnie Dawson – Action Packed
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2012/11/18-Ronnie-Dawson-Action-Packed.mp3

Обидва синглу стали добре продаватися після того, як Дік Кларк запропонував Ронні записатися на Swan Records і взяти участь у телевізійній передачі American Bandstand. Здавалося б, кар’єра Ронні повинна була піти в гору, але комерційний успіх обійшов його стороною.

Ronnie Dawson – Rockin’ Bones (demo)
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2012/11/14-Ronnie-Dawson-Rockin-Bones-demo.mp3

Як Ронні згадував пізніше в інтерв’ю, в той час він намагався співпрацювати з усіма, від кого надходили пропозиції, і це було помилкою. Продюсери сказали йому, що якщо в запису домогтися того звучання, яке Ронні і його група видавали на сцені, то це будуть хіти. Ронні грав на гітарі, він був не проти присутності духових інструментів, але хотів робити насамперед гітарну музику. Потім виявилося, що Swan Records і не передбачали, що там взагалі буде гітара (прикладом можуть служити такі поп-пісні як Hazel, ain’t That A Kick In The Head, Pauline, Poor Little Johnny Smith). В кінці 50х Дік Кларк виявився втягнутим у скандал, пов’язаний з проплаченими трансляціями пісень в радіоефірі, і Ронні залишився без лейбла і можливості заробляти на своїх ранніх хітах. Розчарувавшись в контракті, Ронні просто почав грати і записувати ту музику, яка йому подобалася.

Ронні записувався під різними псевдонімами, кожен з яких означав певний його жанр музики: Ronnie Ді – рокабіллі, Commonwealth Jones і Snake Monroe – ритм-н-блюз (на Columbia Records). В 60х Ронні зібрав колектив The Levee Singers, а в 70х – кантрі-рок групу Steel Rail.

А ранні хіти, такі як “Action Packed”, Ронні практично ніколи не грав. Аж до 87го року, поки про пісню не згадали у часи Rockabilly Revival.

Ronnie Dawson – Rockin Bones (1996)CD1
01 Searchin’ For My Baby
02 Straight Skirts
03 The Chicken
04 it’s Love Baby (24 Hours a Day)
05 Fire, Fire, Fire (Demo)
06 Make A Little Love
07 Slenderella (Demo)
08 My First Love
09 Why Did You Cry
10 i’m Coming Home
11 Slenderella (Alt. Version)
12 Fire, Fire, Fire (Alt. Version)
13 Baby Brother
14 Rockin’ Bones (demo)
15 Congratulations To Me (demo)
16 Green-Eyed Cat
17 I Make The Love
18 Action Packed

CD2
01 Rockin’ Bones
02 Congratulations To Me
03 ain’t That A Kick In The Head
04 Hazel
05 Poor Little Johnny Smith
06 Pauline
07 Do Do Do
08 Tired Of Waiting
09 who’s Been Here
10 Who Put The Cat Out
11 Jump & Run
12 Tied Down
13 Muddy Coffee
14 i’m On Your Wagon
15 Riders In The Sky
16 Everybody Clap Your Hands

Завантажити збірник ранніх пісень Ronnie Dawson – Rockin’ Bones 2CD (mp3, 84 Мб)
https://yadi.sk/d/PvmMQSZJdjmGg

На жаль відеозаписів ранніх концертів Ronnie Ді мені знайти не вдалося.
Але наостанок фрагменти чудового виступу Ронні Blue Saloon, Лос-Анджелес, листопад 1990. Разом з ним грають Big Sandy and His Fly-Rite Boys. Незважаючи на незадовільну якість картинки, відео передає нам справжній дух рокабіллі. Подивіться, не пошкодуєте. Ронні – приголомшливий музикант.

Action Packed

Rockin’ Bones

To be continued…

Ronnie Dawson – діти рокабіллі, частина 2
5, всього оцінок: 1
(Visited 37 times, 1 visits today)Огляди музики, Рокабіллі

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів