Вундеркінди або Wonder Boys (2000) – життєствердне і в міру інтелектуальне кіно про письменників, де багато цікавих діалогів з почуттям гумору. Якщо ви раптом пропустили цей фільм, обов’язково подивіться його. Тут прекрасне акторське тріо – Майкл Дуглас, Тобі Магуайр і Роберт Дауні-молодший. А в саундтреку до фільму – Боб Ділан, Леонард Коен, Нейл Янг, Джон Леннон. За пісню Things Have Changed Ділан отримав Оскара, Золотий Глобус, що цілком заслужено – вона пробирає до кісток: «Раніше мені було все одно – але все змінилося…».

У світлі вручення Ділану в 2015 році Нобелівської премії по літературі присутність його пісень в цьому фільмі виглядає дещо пророчим.

Bob Dylan – Things Have ChangedЩо до сюжету: старіючий професор коледжу, письменник і викладач літератури Греді Тріпп (Майкл Дуглас) незважаючи на всю свою популярність, дещо заплутався (в цьому на нього схожий Хенк Муді). Його обожнює талановитий студент Джеймс Лір (Тобі Макгуайр), йому робить недвозначні натяки красива і розумна студентка Ханна (Кеті Холмс), в нього закохана ректор університету Сара Гаскелл (Френсіс МакДорманд), його видавець Террі Крэбтри (Роберт Дауні) вірить у новий роман Греді, незважаючи на те, що у того творча криза і процес написання чергового шедевра триває ось уже 7 років. Від Греді пішла молода дружина Еллі, єдина, хто йому не благоволить, і зараз він не може визначитися у своїх відносинах з жінками і вибрати ту, з якою він хоче бути.
У Греді є кредит любові і довіри оточуючих – успішний роман “Дочка палія“, цей опус магнум то і справа згадують виключно хвалебном ключі, але ось професор при черговому згадці вже кривиться в гіркій усмішці, він розуміє, що це все минулий успіх, а зараз без нової виданої книги він по суті ніхто й просто відчуває себе невдахою. До свого студенту, який написав неабиякий роман, він відчуває змішані почуття: від батьківської турботи до заздрісної ревнощів. І ось він сам, одягнувши смішний рожевий халат і скрутивши собі джойнт, сідає за друкарську машинку…

Незважаючи на те, що літератори ніби як народ самі по собі спокійний та мирний, у фільмі раз миготять пістолети, і іноді вони йдуть в хід – так випадково застрелив собака декана, також присутні автомобільні гонки, злодійство, обман, наркотики, жакет Мерилін Монро. Але те, що виглядає катастрофою і крахом надій, по суті виявляється початком нового життя.Примітно, що сцени знімалися в тому ж порядку, в якому вони з’явилися в самому фільмі. Зйомки проходили в р. Піттсбург, штат Пенсільванія.

Для відеокліпу Things Have Changed режисер Кертіс Хенсон змонтував сцени з участю Боба Ділана з кадрами з Wonder Boys, і тому Боб як би незримо присутній у фільмі:

Wonder Boys Soundtrack (2000)


01 Bob Dylan – Things Have Changed
02 Buffalo Springfield – A Childs Claim To Fame
03 Tom Rush – No Regrets
04 Neil Young – Old Man
05 Bob Dylan – Shooting Star
06 Tim Hardin – Reason To Believe
07 Little Willie – John Need Your Love So Bad
08 Bob Dylan – Not Dark Yet
09 Clarence Carter – Slip Away
10 Leonard Cohen – Waiting For The Miracle
11 Bob Dylan – Buckets Of Rain
12 John Lennon – Watching The Wheels
13 Van Morrison – Philosophers Stone

Скачати саундтрек Вундеркінди (72 Мб) або слухати онлайн:
https://yadi.sk/d/UmGXjzCfwmguvw

Саундтрек до фільму Вундеркінди (Wonder Boys)
5, всього оцінок: 1
(Visited 80 times, 1 visits today)Саундтреки, Боб Ділан, Леонард Коен

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів