Концерт Chuck Berry у Известия Hall (Москва, Пушкінська площа, 5) почався на годину пізніше запланованого часу, за цей час ніхто на жаль не спромігся вийти до публіки і пояснити, що виступ затримується. Люди стояли цілу годину і час від часу плескали або кричали, натхненно намагаючись викликати дідуся рок-н-ролу на сцену. Це нарешті сталося і на сцену вийшли музиканти, і останнім – кращий друг всіх гітаристів і заграв Roll Over Beethoven, проговоривши з усієї пісні від сили один куплет, але кілька разів.

Версія “Roll Over Beethoven” в цілому була виконана як мінімум 3 рази і жодного разу не була проспівана або зіграна від початку і до кінця. Містер Беррі сказав, що його мучить гикавка і тому він не може співати. Однак, на жаль, він також не міг грати. Втім, його гітара Gibson ES-335 звучала відмінно. А ноти, що добуто з неї, на жаль, не зовсім. Жодна з пісень не була нормально виконана або заспівана (були спроби зіграти Memphis Tennessee, Maybelline, Promised Land, Reelin’ & Rockin’ – остання була, можливо, найбільш вдалою спробою з усіх).

Приблизно 50% звуків з кожної зіграної ветераном пісні (якщо зігране взагалі можна було назвати піснями) були в тему, решта 50% – банально повз нот. Це міг би бути психоделічний рок-н-рол, якщо б музика не була атональной лажею; таке враження, що Чак часом затискав струни просто навмання (або просто така музика звучала у нього в голові). Якби не музична група підтримка (бас, друга гітара, клавіші, ударні), то зіграні фронтменом опуси не були навіть спробами бути зіграними, і вся музика остаточно б розвалилася.


Можна все списати на похилий вік легенди. Однак незрозуміло, навіщо в такому разі взагалі влаштовувати якісь турне і повномасштабні концерти. Ну вийшов десь на фестивалі і зіграв півгодини, але навіщо ж їхати далі і влаштовувати виступи сумнівної якості по всьому світу.

А люди знімали це дійство на камери і телефони. Вони охоче плескали, схвально кричали і мабуть були цілком задоволені сейшном. Але здається мені, вони не врубалися. А коли зазвучала “Johnny Be Good”, ніхто з цих “прихильників” не знав ні слова з пісні, крім “Go Johnny Go!”.

Ось як висловилася одна з глядачок:
“Біль. Картинка на відмінно. Звук на 87 років. Здається мені, він оглух. Так шкода! Зате сорочка в нього крута”

У Чака Беррі залишилася хіба що його харизма та енергетика: те, як він проговоривал “don’t step on my black shiny shoes…” це було геніально.

(Visited 19 times, 1 visits today)Новини

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів