Фламандський TW Classic – рок-фестиваль, побудований на перевіреною формулою: 1 літній день, 1 сцена, casual публіка і популярні групи з арсеналом перевірених хітів. У 2012 році 23 червня він проходив 11ї раз, хедлайнери – Стінг і Ленні Кравіц, обидва тут вже не вперше. Фестиваль був також відзначений такими іменами як Bryan Adams (2011), Simple Minds (2011), Texas, Phil Collins, Rolling Stones, Depeche Mode і Elton John.
У Верхтер на TW Classic ми з Джулі поїхали з Левена, в автобусі я трохи розповів їй про Росії, розвіяв кілька старих міфів і забезпечив новими. Коли ми прибули, до виступу головних героїв вечора залишався приблизно годину, як раз, щоб озирнутися.

Сцена тільки одна, все просто як три рублі.

Публіка була різноманітна, часом солідна і поважна. Але якщо чесно, бородаті і волохаті металлюги виглядали на своєму сейшне більш щасливими, ніж ці.

А трава тут зеленішою.

Sting був прекрасний, усміхнений і спокійний; немов лев, він неквапливо і плавно рухався на сцені, майстерно перебираючи струни свого вірного потертого баса.

Всі його музиканти – також супер-професіонали, їх виступ це дійсно квінтесенція сучасного прогресивного року. Не відволікаючись на розмови, практично без пауз, всі півтори години Стінг і його група видавали відточений і філігранний драйв, гідний небожителів. Вони не лише грали музику, але жили і рухалися на сцені так, що дивитися на це було цікавіше будь-яких блокбастерів.

Крім самого Гордона я особливо виділив гітариста Rufus Miller, від пісні до пісні він чергував Статокастер і Телекастер, витягуючи з них запаморочливі звуки, а в баладах проникливо грав на акустичній 12-струнної. Також був чудовий скрипаль Pete Tickell, на Demolition Man він внезано вибіг вперед і видав незабутнє віртуозне соло, але і в інших піснях у нього були теж відмінні соло-партії, публіка гідно оцінювала їх своїми захопленими оплесками. Бек-вокал Jo Lawry м’яко і потужно підтримував голос Стінга, і в Hounds Of Winter вона заспівала абсолютно приголомшливо, що було особливо відзначено бурхливою реакцією глядачів. Барабанщик був схожий на міністра Лаврова і Х’ю Лорі і його енергійні партії були варті всіх похвал, а клавішник також не відставав від своїх колег.

Коли зазвучала I Hung My Head, я ледь стримав сльози, адже цю переспівав пісню Джонні Кеш у своїй серії American. Heavy Cloud No Rain була проспівана саме “під погоду”, було похмуро, але на щастя, обійшлося без дощу.
Під кінець прозвучала Every Breathe You Take, виконана всім фестивалем. Після неї музиканти покинули сцену, але до загального задоволення через хвилину повернулися з останньої енергійної піснею Next To You.

Сетліст Стінга на TW Classic 2012 (Sting setlist)
1. All This Time
2. Every Little Thing She Does Is Magic
3. Englishman in New York
4. Demolition Man
5. I Hung My Head
6. Driven To Tears
7. Fields Of Gold
8. Message In A Bottle
9. Heavy Cloud No Rain
10. Shape Of My Heart
11. Love Is Stronger Than Justice
12. Hounds Of Winter
13. Never Coming Home
14. Desert Rose
15. King Of Pain
16. Every You Take Breathe
17. Next To You

Після виступу Стінга я вирішив навідатися в будинок Джека – чудове заклад, де на відміну від більшості місць рясніли пивом можна було випити нормальні коктейлі: Jack on the rocks (Jack Daniels з льодом), Jack & Coke (Jack Daniels з льодом + кола), а також мохіто. Віскі розливали привітні хлопці-бармени, а мохіто – прекрасні бельгійські дівчини.

Початку виступу Lenny я не застав, т. к. мене раптом покликали у віп-зону бельгійські хлопці, що звернули увагу на мій рокабіллі-стиль.


Там безкоштовно наливали пиво і можна було перекусити, але там не було віскі, б) не було музики. Тому я запропонував своїм новим знайомим повернутися до сцени, але вийшовши назад в зону концерту ці вже досить набралися хлопці захопилися чимось стороннім, але ніяк не музикою, і я вирішив піти ближче до сцени один, тим часом група Ленні вже щосили грала American Woman.

Музика Ленні це рок-ф’южн: це і рок, і джаз і соул і фанк, з безсумнівними впливами Хендрікса, Леннона, Джеймса Брауна. Виступ супроводжувався чудовим відеорядом на задньому плані. Ленні Кравіц – все ще молодий пирсингованный красень з чуттєвим вокалом, одягнений в шкіряну куртку і у своїх незмінних авіаторах.

Як відомо, у Кравіца завжди багатоетнічна група. Білих тільки двоє – клавішник і гітарист, інші темношкірі. Сам він завжди був і залишається переконаним прихильником расової рівноправності, про це багато його пісні, в тому числі автобіографічна Black & White America. Він невиправний романтик і ідеаліст, і щиро вірить, що любов врятує світ.

У Ленні потужна духова секція: труба, тромбон і саксофон, у всіх хлопців за плечима потужна джазова школа. У його групі грає чорношкіра басистка Gail Ann Dorsey, яка також давно співпрацює з Девідом Боуї (на Reality Tour вона ще співала Under Pressure). Всі пісні – розширені версії альбомних з автентичним звучанням, подані в жанрі шоу з джазовими і фатальними інструментальними вкрапленнями.

У сетлисте групи Lenny Kravitz були пісні: American Woman, Mr. Cab Driver, Fields Of Joy, It ain’t Over Till it’s Over, Black & White America, Stand By My Woman, Stand, Fly Away, Are You Gonna Go My Way. З особливим захопленням були зустрінуті хіти Mr. Cab Driver, It ain’t Over Till it’s Over, Fly Away; в приспівах останньої Ленні з криком «singing!» направляв мікрофон до слухачів і всі охоче співали разом, в тому числі і я.

Ленні закінчив своє півторагодинний виступ 15-хвилинної версією Let Love Rule, де йому також підспівували глядачі. Він спустився вниз до публіки і дозволив прихильницям обіймати себе, пробіг біля огорож з сек’юріті, торкаючись рукою рук глядачів. Lenny гаряче дякував публіку і це було взаємно.

***

TW Classic чудово організований. Зазвичай з концертів хочеться піти раніше, щоб уникнути довгих черг і штовханини. Однак фестиваль побудований так, що черг немає. За приблизними оцінками, цей фестиваль збирає 40,000 осіб. Відправити всіх назад після фінального виступу хедлайнерів – непросте завдання. Після закінчення концерту всі проходи відкриті на вихід, ніяких турнікетів немає. Від Верхтера до Левена постійно курсують автобуси, дорога займає близько півгодини. До автобусів треба хвилин 20 йти пішки через Werchter, фактично в кругову обходити місцевість фестивалю. Це зроблено для того, щоб не було тисняви і черг: натовп розтягується по дорозі і люди покидають фестиваль поступово. На всіх перехрестях стоять покажчики, а на всьому шляху – спеціальні люди, які стежать, щоб все було ок. Підхід до автобусів розмежований так, щоб загальний людський потік поділявся на декілька потоків прямо до дверей автобуса і посадкою теж керують спеціальні люди. Як тільки поточний автобус заповнюється, він тут же і відправляється слідом за ним під’їжджає іншого. Я стояв у черзі на автобус приблизно хвилину.

Втомлений, але задоволений я добрався до готелю вже 3м годині ночі і відразу завалився спати. За вікном фанати відзначали перемогу – хуліганили і громили магазини ще довго лунали крики футбольних уболівальників або просто любителів фестивальної музики.

Поставте оцінку
(Visited 7 times, 1 visits today)Flanders is a festival

/
Один відгук

Post Author: Сашко Гаврилів