Моє перше знайомство з боссановой відбулося в ранньому дитинстві. Пам’ятаю, були такі маленькі радянські платівки “сорокоп’ятки” (фірми Мелодія) з різними танцями: ча-ча-ча, краков’як, вальс, танго та інші. Чітко пам’ятаю серед них і боса-нову.
Боса-нова (“нова фішка”, як тоді прозвали це стиль) – неймовірно цікавий і живучий сплав латиноамериканської музики і традиційного джазу. Кажуть, що босові придумали композитор Антоніо Карлос Джедай Джобим і гітарист Жоао Джільберто. А потім до них приєднався саксофоніст Стен Гетц – і з’явилася велика боссановская трійця.

Ближче з боссановой я познайомився вже у свідомому і зрілому меломанском віці. І перший диск з музикою з далекої спекотної Бразилії, що попався мені – збірник Bossanova For Lovers.


Жоао Жілберто, Антоніо Карлос Жобім, Стен Гетц

Спокійна й повільна музика боссанова насправді є дуже складною для відтворення в силу нестабільного ритму, особливо це стосується партій гітари і фортепіано.

Також є версія “однієї пісні” – що боссанову придумав все той же Том Жобім разом з поетом Винишиусом де Мораесом, спостерігаючи за дівчиною, йде по пляжу Іпанеми. В той час вони були одержимі свінгові речами Джеррі Маллігана і Чета Бейкера, і переінакшили їх в ритмі самби: так, власне, і з’явилася пісня Girl From Ipanema.


Том Жобім і Винишиус де Мораес

За іншими джерелами, особливий гітарний стиль з уявними уповільненнями і відставаннями привіз Жоао Жілберто зі свого рідного міста Сальвадор (столиця штату Байа в Ріо).

Однак, найбільш правдоподібна версія свідчить про те, що Доривал Каимми в 30-х, 40-х почав виконувати повільні балади, підкладаючи під них уповільнений самбовый гітарний бій, що дуже сподобалося Бадену Пауеллу, а потім Рошинде де Валенсії і до 50м років стилістика придбала масу шанувальників по всій Бразилії. Інша справа, що зерно впало на благодатний грунт – тусовка Жобіма-Жильберто шукала сплаву кул-джазу і самби, і за мелодикою, і гармонії, при цьому залишаючи традиційну народну ритміку.

Bossanova For Lovers


01 Stan Getz And Joao Gilberto – Vivo Sonhando (Dreamer)
02 Antonio Carlos Jobim – Wave
03 Astrud Gilberto – The Shadow Of Your Smile
04 Stan Getz And Laurindo Almeida – Corcovado (Quiet Nights Of Quiet Stars)
05 Astrud Gilberto – My Foolish Heart
06 Antonio Carlos Jobim – Amor Em Paz (Once I Loved)
07 Astrud Gilberto – Misty Roses
08 Antonio Carlos Jobim – Desafinado
09 Astrud Gilberto And Walter Wanderley – So Nice (Summer Samba)
10 Stan Getz And Laurindo Almeida – Winter Moon
11 Antonio Carlos Jobim – Insensatez (How Insensitive)
12 Astrud Gilberto – Dindi
13 Stan Getz Charlie And Byrd – Bahia
14 Antonio Carlos Jobim – The Girl From Ipanema
15 Stan Getz And Joao Gilberto – O Grande Amor
16 Astrud Gilberto – Meditation

Це настільки відмінний збірник, що ви можете слухати його як в повсякденному житті, також як і можете створити романтичну атмосферу для побачення з дівчиною. Також буде класно чути такі пісні в будь-чіл-аутів і кафе. Я ось раптом подумав: наскільки світліше і добріше стане світ, якщо включати таку музику в громадських закладах?

Завантажити VA – Bossanova for Lovers (130 Mb, mp3 320 kbps)
https://yadi.sk/d/Ilt0_jWipHQUMg

Bossanova For Lovers – кращий збірник босанови
3, всього оцінок: 2
(Visited 135 times, 1 visits today)Музичні збірники, Боссанова, Джаз

/
2 коментаря

Post Author: Сашко Гаврилів