Фільм “Контроль” (Control, 2007) розповідає про долю лідера пост-панківської групи Joy Division Яна Кертіса (Ian Curtis). Це фільм про музику, кохання, життя і смерті. Про спроби Кертіса впоратися зі своїми почуттями до двох жінок. Про неспроможність взяти під контроль власну життя.
Прозвучала у фільмі пісня “she’s Lost Control” – як про втраті контролю дівчиною, свідком епілептичного припадку якої був Ян, так і про втраті контролю самим Яном (один з улюблених Кертісом музикантів Лу Рід часто висловлював свої емоції і думки, вживлюючи їх в уста жіночих персонажів: “Candy Says”, “Stephanie Says”, “Lisa Says”…).
Фільм знятий Антоном Корбижном (Anton Corbijn), який в свій час був фотографом, і мізансцени фільму збудовані з воістину фотографічним майстерністю.

Фільм Control являє собою наочний приклад, як потрібно знімати байопік – чесно, відверто, незатасканно. Фільм дуже живий, природний, знятий в манері документального кіно. У становленні картини культової велика заслуга актора Сема Райлі (Sam Riley), у своїй ролі справді вжившегося в Яна Кертіса (Ian Curtis). В його очах – біль, відчай, безвихідь (а такі ролі безслідно не проходять).

Особливо мене вразила одна зі сцен останнього вечора життя Кертіса: коли Ян виходить з напівтемряви квартири до своєї дружини і його обличчя поступово набуває обрисів, переходу від тіні до світла.

Треба сказати, музика Joy Division досить одноманітна і похмура. Зрозуміло, музиканти не ставили своїм завданням розважати публіку у своїй музиці вони просто відбивали ідеї і поетичні настрої свого лідера. Вокал Кертіса часом схожий на голос Джима Моррісона. І неспроста, адже серед музичних уподобань фронтмена Joy Division слід зазначити Дорз, Девіда Боуї, Іггі Попа, Лу Ріда (Velvet Underground).

Саундтрек до фільму Control і музика до нього складена в основному з пісень Joy Division. Не обійшлося також без улюблених Яном David Bowie та Velvet Underground, інструментальних композицій New Order (екс-музикантів Joy Division), вірша “Evidently Chicken Town” андеграундного поета Джона Купера Кларка (він знявся у фільмі в ролі самого себе), приголомшливих Roxy Music, а також каверів на пісні Джой Дівіжн таких груп як Killers, Supersister, і кавер-версії пісні Transmission, виконаної самими акторами.

Control Film OST (2007)

01 Exit – New Order
02 What goes On – The Velvet Underground
03 Shadowplay – The Killers
04 Boredom(live at the roxy) – The Buzzcocks
05 Dead Souls – Joy Division
06 She Was Naked – Supersister
07 Sister Midnight – Iggy Pop
08 Love Wil Tear Us Apart – Joy Division
09 Problems(live) – Sex Pistols
10 Hypnosis – New Order
11 Drive in Saturday – David Bowie
12 Evidently Chicken Town(live) – John Cooper Clarke
13 2HB – Roxy Music
14 Transmission(cast version) – Joy Division
15 Autobahn – Kraftwerk
16 Atmosphere – Joy Division
17 Warszawa – David Bowie
18 Get Out – New Order

Скачати OST Control, 100 Мб (192-320 Kbps):
http://yadi.sk/d/Sdofi9gEAcx5u

В офіційний саундтрек не увійшли 9 пісень, що прозвучали у фільмі:

Control Film Unofficial Soundtrack (2007)

David Bowie – The Jean Genie
Joy Division – Candidate
Joy Division – Digital
Joy Division – Disorder
Joy Division – Insight
Joy Division – Isolation
Joy Division – Leaders Of Men
Joy Division – No Love Lost
Joy Division – she’s Lost Control

Завантажити пісні з фільму Контроль, що не увійшли до саундтреку (Control Unofficial Soundtrack.zip, 47 Мб, wma, mp3):
http://yadi.sk/d/3jeork3dAcx39

Control Movie Soundtrack Music (саундтрек до фільму про Контроль Іана Кертісі і Joy Division)
5, всього оцінок: 1
(Visited 219 times, 1 visits today)Саундтреки

/
Один відгук

Post Author: Сашко Гаврилів