Graspop раніше був мэйнстримовым рок-фестивалем з такими хедлайнерами як Джо Кокер та Simple Minds. Але з 1996 року його формат був радикально змінений і фестиваль перекували в Metal Meeting. У минулому році Graspop Metal Meeting зібрав 142,000 людина. За масштабністю його може перевершити хіба що німецький Wacken. На Graspop 4 сцени – Metal Dome, Marquee 1, Marquee 2 і Main Stage. Т. к. формат фестивалю мені близький лише остільки оскільки, мене цікавила тільки головна сцена.
Американський блогер Кріс сказав, що у США таких масштабних фестивалів важкої музики як цей фламандський не проводиться.

Фестиваль з висоти пташиного польоту: зліва вгорі – кэмпинги, трохи правіше від центру – намети сцен metaldome і marquee, справа внизу – простір перед головною сценою.

З Антверпена я поїхав на поїзді (повному фанів важкої музики) до Молу, звідти автобусом до Десселя (квитків на автобус ніхто не питав, автобусів було багато, всі завантажувалися швидко), а далі вже до Graspop 15 хвилин пішки. Але найкрутіші фани пересуваються на вантажівках.


Кому треба, того швидко обилетят. Квиток коштує 150 євро на 3 дні і 80 євро на кожен день. Кому треба кемпінг – 15 євро за добу.

Ми зв’язалися з Яном з Visit Flanders, він допоміг мені отримати браслет-перепустка на фестиваль і влаштував невелику екскурсію. Ще Ян сказав мені, що якщо хтось хоче спробувати всі сорти бельгійського пива з розрахунку на день по одному сорту, тому треба залишитися в Бельгії на пару років.


Ян на тлі головної сцени GMM

Недалеко від входу на фест – перша сцена MetalDome, там виступають в основному починаючі команди (і в якийсь день там мали запалювати Cannibal Corpse).

Промо-акція пива Jupiler – вони побудували roadhouse з блекджек і повіями з роздачею капелюхів і танцями cowgirls.


Під куполом – не цирк, а одна зі сцен Marquee.

Є VIP-зона для преси і тих, хто купив VIP-квиток, вона розташована поруч з головною сценою: чути – відмінно, видно – не дуже.

Зате у віп-зоні можна випити без черги. До речі, їжа і випивка організовані чудово. Спочатку в спеціальних автоматах обмениваешь гроші на жетони (tokens), 1 жетон = 2.5 євро. Потім на жетони купуєш пиво або колу (1 жетон) і всяку їжу (2 жетони і вище).

Сек’юріті.

Основний колір одягу публіки – чорний. Треба сказати, що фани важкої музики – найвідданіші шанувальники своїх кумирів, адже де ще зустрінеш стільки людей, одягнених в мерчандайз з іменами улюблених груп. Серед відвідувачів траплялися і рокабіллі. На деяких були футболки з Джонні Кешем, він тут у великій пошані.

Одним з хедлайнерів першого дня був Slash, я хотів його послухати. Ось і люди теж його чекають.

Деякі дуже втомилися.

Ось нарешті почалося.

Виступ Слеша було справжнім рок-н-рольним шоу.Photos by http://www.stagedive.be/photo/slash-graspop-2012

Публіка в єдиному пориві плескала і показувала «козу». Все шоу транслювалося на великих екранах ліворуч і праворуч від сцени, ракурси музикантів чергувалися з глядачами. Раптово камера зафільмувала прекрасну дівчину, яка сидить на чиїх плечах, все транслювалося на великі екрани. Та не розгубилася і вмить задерла футболку, показавши публіці свою класну груди. Натовп миттєво заплескала і видала рев захвату!


Photo by Helldeskr: http://www.flickr.com/photos/[email protected]

Повна назва групи – Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators. Майлз Кеннеді – харизматичний фронтмен з чудовим голосом, одним з кращих серед учасників фестивалю. А майстерність володіння Сола Хадсона своїм Gibson Les Paul як завжди неймовірно. На ” ура ” йшли всі пісні, особливо фінальна Paradise City.Photos by http://www.stagedive.be/photo/slash-graspop-2012

Сетліст Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators
1. One Last Thrill
2. Nightrain (Guns N’ Roses)
3. Back From Cali
4. Shots Fired
5. Mr. Brownstone (Guns N’ Roses)
6. Halo
7. Anastasia
8. Sweet Child O’ Mine (Guns N’ Roses)
9. You’re a Lie
10. Slither (Velvet Revolver)
11. Paradise City (Guns N’ Roses)

Після виступу хедлайнерів простір перед сценою стрімко спорожніло.

Після Слеша почали виступати Sabaton (назва групи мабуть інспіровано Рафаелем Сабатіні, автором оповідань про піратів). Ці хлопці не справили на мене особливого враження, хіба що піротехнічними ефектами, музика мені не сподобалася, в ній не було рок-н-ролу. А вокаліст був схожий на татуйованого Джорджа Майкла, багато спілкувався з публікою і жартував.

Вобщем GMM відмінне місце, щоб послухати музику і потусуватися з друзями. Друзів я тут завести не встиг, тому мені було нічим зайнятися, окрім як роздивлятися публіку і пити пиво. До того ж, виступ Сабатон нагнало на мене тугу. Я вирішив, що не протягну тут до Ozzy Osborne & Friends і рушив на вихід. Загальне веселощі тривало, а для мене світ померк своїми фарбами.

На виході я зустрів старого приятеля. Воістину, Motorhead – найкраще вино.

Ще фотки з фестивалю:
http://www.flickr.com/photos/graspopmetalmeeting/
https://plus.google.com/photos/110101013947298759432/albums/5759129788842013233?banner=pwa&authkey=CMKpjNDBoM69nQE

Група Graspop у фейсбуці:
http://www.facebook.com/graspop

Поставте оцінку
(Visited 7 times, 1 visits today)Flanders is a festival

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів