Огляд книги Харукі Муракамі “Про що я кажу, коли кажу про біг.

Скажу відразу, я зовсім не пренадлежу до затятим шанувальникам творчості Харукі Муракамі. Перш ніж “Про що я кажу, коли кажу про біг.” потрапила мені в руки, читав ще два романи літератури відомого японського письменника. Так що “Про що я кажу…” починав читати навіть з деякою недбалістю і без всяких очікувань. Не схожа на ті романи. Вам не вистачає мотивації для бігових тренувань.
Також хочемо вам порекомендувати почитати про  Харукі Муракамі на сайті md-eksperiment.org
Це автобіографічна історія людини, який до 33 років вів зовсім нездоровий спосіб життя. Харукі курив, пив, працював у власному барі до ранку… А потім, коли вже розпочався його творчий шлях письменника, вирішив зав’язати з роботою в барі, взятися за своє життя, здоров’я і… почати бігати. На момент написання книги Муракамі вже пробіг 27 марафонів. Хоч його спортивні результати (personal best на марафоні – 3: 27) і не є відмінними, то, як письменник ставився до бігу – безумовно заслуговує поваги.

Ймовірно, найбільше під час читання книги мене вразила ідея бігати один марафон в рік. Але протягом усього життя. Головне – не швидкість і не дистанція.
Найголовніше – сталість: бігати кожен день, без перерв і вихідних. У той час я бігав 2 – 4 рази на тиждень, тричі на тиждень тренувався в секції карате, ходив у походи.
Хм, а чому б і ні. Відмінна ідея, щоб тримати себе у формі. Ось так я почав використовувати теорію на практиці. Трохи більше ніж один марафон в рік, але стримувати себе я не міг. Це теж одна з яскравих історій з книги, яка запам’яталася. Муракамі дуже детально описав свій досвід участі в 100км ультрамарафоне. Непростий досвід, який він пише, що йому не хотілося б повторювати.
Хоча в будь-якому досвіді є і комічні моменти. Наприклад, епізод, коли на н – ном км Харукі терпів виснаження і його обігнала 80 – ти річна частница Ультры. Имено так, вже в недитячому віці (50), він вирішив спробувати себе в цій дисципліні. Підтягнув плавання, почав брати участь у триатлонных стартах. Як по мені, так це не просто цікава книга про біг. Це книга про марафонський підхід до життя. Планомірна, регулярна підготовка, пошук і подолання кордонів у собі, трансформація страждань в досвід. Вивчаю можливості людини в теорії і на практиці. Блогер, трейлранер, популяризатор ЗСЖ і спорту.