Дженіс Мартін (Janis Martin), що заслужила своїми сценічними виступами псевдонім Female Elvis, народилася 27 березня 1940. Вона є однією з перших жінок в рок-н-рол (rockabilly girl) і вона внесла значний вклад в кантрі-музику. Вона народилася в місті Саверлин, штат Вірджинія.
Їй не було ще й 6 років, як вона вже співала і грала на гітарі під впливом Едді Арнольда і Хенка Вільямса. З часом вона стала вигравати конкурси, в яких було понад 200 учасників.

Після таких перемог Дженіс стала виступати разом з групами Cowboy Copas і Sunshine Sue. Потім разом із командою Old Dominion Barndance Дженіс брала участь у програмі живих виступів на радіо WRVA (Річмонд, Вірджинія) щосуботи.

Ще будучи дівчинкою-підлітком, вона вже виступала на одній сцені разом з такими зірками як Hank Snow, Jim Reeves і вже згаданим Eddy Arnold. Через якийсь час вона оголосила, що втомилася від кантрі-музики і що починає кар’єру в рок-н-рол.

Одного разу ведучий радіостанції WRVA Карл Статц написав пісню “Will You Willyum” і запропонував Дженіс заспівати пісню на суботньому шоу для демо-записи, призначеної для продюсерів в Нью-Йорку. Тижнем через Статц повідомив Дженіс, що піснею зацікавилися у фірмі RCA. Ті показали запис Стіву Шоулзу з RCA Records і запитали, хто б міг її записати, на що той відповів: “А хто та дівчина, яка заспівала на демо?”

Так що в березні 1956 року п’ятнадцятирічна Мартін підписала контракт з RCA і вже 8 березня відбулася запис синглу “Will You Willyum”/”Drugstore rock’n’roll”, де 2ю пісню вона написала сама. Заголовна Will You Willyum стала найбільшим хітом за всю її музичну кар’єру; всього було продано 750,000 примірників, а сам сингл посів верхні рядки в кантрі – і поп – хіт-парадах. Незабаром Дженіс запросили брати участь у таких передачах на телебаченні як American Bandstand, The Today Show і Tonight Starring Steve Allen; також вона з’являлася на Jubilee USA, а на Grand Ole Opry стала наймолодшою учасницею з коли-небудь з’являлися на сцені. Журнал Billboard назвав її “багатообіцяючої вокалісткою року”.

Janis Martin – Drugstore Rock-n-roll
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2013/01/01-Drugstore-Rock-N-Roll.mp3

Її виступи так сподобалися Елвісу і звукозаписної компанії RCA, що її нарекли “дівчинка-Елвіс”. На зустрічі, організованій RCA Records в Майамі, Преслі послав Дженіс в подарунок дюжину червоних троянд. Його менеджер полковник Паркер, вбачаючи потенціал у “двох элвисах”, запропонував їй свої послуги. Але якраз незадовго до цього на концерті в Нью-Йорку Елвіс втратив свідомість на сцені із-за виснаження, викликаним напруженим графіком виступів. Тому, не бажаючи Дженіс подібної долі, її батьки відмовилися від пропозиції Паркера, продовживши її участь у групі Old Dominion. Згодом Дженіс гастролювала разом з Джимом Рівзом і записувала як рокабіллі, так і кантрі-музику. Багато її пісні мали значний успіх, особливо “My Boy Elvis”, “let’s Втекти Baby”, “Love Me to Pieces”, а також її кавер-версія пісні Роя Орбісона “Ooby Dooby”.

Janis Martin – My Boy Elvis
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2013/01/04-My-Boy-Elvis.mp3

Треба відзначити, що раніше, 7 січня 1956 року Мартін таємно вийшла заміж за свого бойфренда, парашутиста. Вона розповіла про це своїм батькам тільки після того, як її чоловік був відправлений на службу в Німеччину. Її батько намагався анулювати шлюб, тому що його дочки на той момент було всього 15 років. Так чи інакше, все було залишено як є, але її мати покарала Дженіс зберігати її заміжжя в секреті заради зберігання кар’єри.

У 1957 році Дженіс поїхала в тур по Європі разом з Jim Reeves, Wood Dale, The Browns і Hank Locklin. Її чоловік взяв відпустку на місяць і супроводжував її в гастролях, і в підсумку Дженіс завагітніла. Зважаючи її положення RCA розірвала з нею контракт в 1958. Незважаючи на зацікавленість King Records і Decca Records, в 1960м році Мартін підписала контракт з бельгійським лейблом Palette. У тому ж році Дженіс вийшла заміж у 2й раз і її чоловік наполіг на тому, щоб вона залишила шоу-бізнес.

З часом у 70х Janis Martin знову стала займатися музикою, а в 80х у часи Rockabilly Revival стала знову гастролювати по Європі і США, але домогтися колишнього успіху їй більше не вдалося.

Janis Martin – Female Elvis (1994)01 Drugstore Rock N Roll
02 Will You Willyum
03 Love And Kisses
04 My Boy Elvis
05 Crackerjack
06 Bang Bang
07 Ooby Dooby
08 Barefoot Baby
09 Good Love
10 Little Bit
11 Two Long Years
12 All Right Baby
13 Billy Boy, My Billy Boy
14 let’s Втекти Baby
15 Love Me Love
16 Love Me To Pieces
17 William
18 Here Today And Gone Tomorrow
19 Teen Street
20 Hard Times Ahead
21 Cry Guitar
22 Just Squeeze Me
23 One More Year To Go
24 Blues Keep Calling
25 Please Be My Love
26 I don’t Hurt Anymore
27 Half Loved
28 My Confession
29 i’ll Never Be Free
30 Love Me Love (Cha Cha)

Цілком очевидно, що без впливу Дженіс Мартін (і Ванди Джексон) Имелда Мей не була б такою, якою ми її знаємо.

Завантажити збірник Janis Martin – Female Elvis (87 Мб, rar, mp3):
https://yadi.sk/d/FcVdh55jdjkSP

Janis Martin – діти рокабіллі, частина 4
5, всього оцінок: 1
(Visited 36 times, 1 visits today)Огляди музики, Рокабіллі, Елвіс Преслі

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів