Останній кіносеанс (1971) – фільм Пітера Богдановича, після якого його нарекли режисером нового інтелектуального кіно. А фільм, який взяв 2 оскара і 7 номінацій у 1971 році, дійсно дуже хороший.
Last Picture Show – фільм про американській глибинці, її розміреним тужливої життя, про дорослішання молоді 50х, крах колишніх ідеалів і порожнечі в пошуку нових. Скромні молоді хлопці шукають своє покликання, свою любов. Керуючись одними лише чистими почуттями, не маючи знання, як підкорити красивих дівчат – своїх ровесниць, вони сплять з заміжніми жінками, годящимися їм у матері. Дівчата з багатих сімей, які шукають гідну партію, не знайшовши належної видали у своїх ровесників, за просто так віддаються досвідченим чоловікам. Останній кіносеанс – чорно-білий фільм, в якому, здавалося б, мало що відбувається: всюди довгі плани, неквапливість і буденність в оповіданні.

Закривається в глухому містечку кінотеатр – лише метафора про закінчення невинних днів, аварії тих ілюзій, які так легко культивували прості і наївні фільми в молодих умах своїх глядачів.

З подивом я виявив, що мені знайомі багато пісень, що прозвучали у фільмі – автентичне кантрі та естрадні балади 50х років. Ця проста романтика, ці легкі мелодії і щирий голос, обов’язково хто вірує в світлий і добрий шлях своїх ліричних героїв.

У фільмі знялися чудові актори – Сібілл Шепард, Тімоті Боттомс, Джефф Бріджес, Бен Джонсон, Клоріс Лічман (останні – володарі Оскарів ” за ролі другого плану).
Як згадував Джефф Бріджес, в Сібілл Шепард були поголовно всі закохані. А у Пітера Богдановича в процесі зйомок зав’язався з нею роман, за якого йому довелося покинути свою сім’ю.

Last Picture Show Soundtrack (1971)


01 Hank Williams – Cold Cold Heart
02 Lefty Frizzell – Give Me More, More, More (Of Your Kisses)
03 Eddie Fisher – Wish You Were Here
04 Pee Wee King – Slow Poke
05 Tony Bennett – Blue Velvet
06 Frankie Laine – Rose, Rose I Love You
07 Jo Stafford – You Belong To Me
08 Hank Snow – (Now And Then there’s A Fool Such As I
09 Johnnie Ray – Please Mr Sun
10 Tony Bennett – Solitaire

Скачати саундтрек до фільму Останній кіносеанс (Last Picture Show OST) (33 Mb, mp3):
https://yadi.sk/d/ISl07ZhEgcWEh

Пісня A Fool Such As I колись була мені відома у виконанні Елвіса, однак версія Хенка Сноу мені подобається навіть більше. Я вперше почув You Belong To Me у виконанні Боба Ділана у саундтреці до Природженим Вбивцям і думав, що це його пісня. А виявляється, ще до нього її співала Jo Stafford.

У 1990м Богданович зняв сиквел Останнього Кіносеансу – Техасвиль (Texasville) з участю тих же акторів. Оцінки критиків були вже не такими захопленими. Ну що ж, треба його подивитися, тоді і буде що заперечити.

Поставте оцінку
(Visited 32 times, 1 visits today)Саундтреки, Кантрі, Хенк Вільямс

/
2 коментаря

Post Author: Сашко Гаврилів