7 жовтня 2010 канадський письменник, поет і бард Леонард Коен (Leonard Cohen) виступив у Москві в Кремлі. Я вирішив, що не можу пропустити цю подію і тому за пару місяців купив квитки на довгоочікуваний концерт. Поділюся з вами своїми враженнями. Покладаюся тільки на пам’ять, тому можливо щось втрачу.
За півгодини до початку концерту я прийшов до Red Square і виявив величезну чергу, бере свій початок в Олександрівському саду. Міліція пропускала публіку через турнікети в кремлівських воротах, але рухалися ми досить швидко.

У підсумку концерт розпочався хвилин на 20 пізніше, але мені якраз вистачило часу на те, щоб сісти на своє місце, і через пару хвилин на сцену вийшов гітарист, а потім сам винуватець торжества і всі інші музиканти групи.

Концерт Леонард відкрив піснею Dance Me To The End Of Love. Потім послідувала The Future, потім Bird On Wire, потім здається Who By The Fire. Звук був настільки прекрасним і чистим, що не вірилося, що ця музика грається прямо тут і зараз на сцені. Враження спочатку було таке, ніби це звучить студійний запис. В кінці пісні The Future дві (вони дуже красиві, сестри) вокалістки всіх здивували синхронно зробивши колесо назад.

Дуже щиро прозвучала Chelsea Hotel No. 2:

I don’t mean to suggest that I loved you the best
I can’t keep track of each fallen robin
I remember you well in the Chelsea Hotel
that’s all, I don’t even think of you that often

Були пісні, виконані практично соло – Avalanche, Tower Of Song… Коли в Tower Of Song Коен зіграв невелику соло на синтезаторі, всі глядачі заплескали, а він сказав, що “ви занадто добрі”. Взагалі у 2й частини дійства всі особливо перейнялися і відзначали майже кожна визначна соло, прямо як на джазі. Раніше, коли я особливо щільно слухав Леонарда Коена, то не знав, хто такий Хенк Вільямс, але зараз для мене пісня знайшла новий сенс та підтекст:

I said to Hank Williams, “How lonely does it get?”
Hank Williams hasn’t answered yet
But I hear him coughing all night long
Oh, a hundred floors above me in the tower of song

Були і нові пісні. Одна з них – блюзова Feel So Good, про те, як добре прокидатися одному, випити кави і т. д. Назви інших я не запам’ятав. В музичному плані вони були менш цікаві, ніж колишні хітові речі, але за змістом також чудові: релігійна (дзен-буддистська) естетика, спостережливість, самоіронія.

Найбільший захват у публіки викликала i’m Your Man, яка зірвала самі бурхливі і тривалі шалені оплески. Зрозуміло, виключно захоплено були зустрінуті Waiting For A Miracle, Hallelujah і Take This Waltz.

Також прозвучали Suzanne, Sisters Of Mercy, Gypsy Wife, Everybody Knows, Anthem. З альбомів, наступних після альбому The Future (1992), не було виконано жодної пісні.

Леонард Коен у відмінній формі, він бадьорий, його голос звучить так само глибоко і чарівно, яким я звик його знати. Він часто опускається на коліна, коли співає. Іноді в своїх піснях він звертається до гітариста або до своїм дівчатам-акробаткам. Повертаючись з-за куліс під овації він вибігає вистрибом. Часто знімає капелюха, оголюючи сиву голову з короткою стрижкою. Маестро говорить з публікою: “…so beautiful you are”, “you have a reputation of very drinking nation” і що “він з задоволенням випив з усіма в барі”.

На біс музиканти вийшли і зіграли So Long Marianne, версію набагато більш повільне, ніж на першому альбомі “Songs Of Leonard Cohen”. Потім була найпотужніша і динамічна First We Take Manhattan, після неї Коен пішов і музиканти махали руками на прощання. Але ніхто і не думав йти і шквал аплодисментів повернув артистів на сцену. Леонард сказав невелику промову, що “вони були б раді грати для нас всю ніч, але безліч різних зобов’язань і обставини не дозволяють це зробити” і, зрозуміло, остання пісня була Closing Time.

Московські фотографії туру Коена 2010 і взагалі дорожні замітки:
http://leonardcohen.tumblr.com/

Leonard Cohen на CD на OZON.ru

Leonard Cohen.
Live Songs (1973)


Купити CD на OZON за 300 руб.
російське видання
Leonard Cohen.
Songs From The Road (2010)


Купити CD на OZON за 264 крб.
російське видання
Leonard Cohen.
I’m Your Man (1988)


Купити CD на OZON за 282 руб.

Поставте оцінку
(Visited 50 times, 1 visits today)Нотатки про музикантів, Леонард Коен

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів