Вісім з дев’яти перших синглів Ріки Нельсона потрапили в Top Ten (в нього навіть іноді потрапляли бі-сайди!), сім з них стали золотими. Але в кінці 1959 року все змінилося, і хоча 10й сингл Ріки “I Wanna Be Loved” і 11ї “Young Emotions” потрапили у двадцятку, було очевидно, що більше так не буде.
Улюблений Ріком стиль рокабіллі вийшов з моди, витіснений більш приглаженій поп-музикою в дусі нових біг-бендів. І на першому після паузи в 11 місяців альбомі More Songs by Ricky Ріки, що називається, “змінив платівку”.

Зміна стилю була викликана і необхідністю: брати Бернетт – Джонні і Дорсі, писали пісні для Ріки, почали свою сольну кар’єру і змогли дати йому лише одну характерну пісню: “Hey Pretty Baby”. Інший його автор, Бейкер Найт, хоч і написав 3 пісні для цього альбому, але зовсім в іншому стилі. Його “ain’t Nothin’ But Love”, як і інша пісня на цьому альбомі “Here I Go Again” – звучали багато в чому як приправлені духовими інструментами пісні Ллойда Прайса, витіснив Нельсона з 2го місця успішного сінглового поп-музиканта в 1959. І справді, запис рясніла духовими, особливо було багато саксофона.

У відсутність братів Бернетт Ріки звернувся до музики свого батька Оззі (який раніше був лідером біг-бенду), зробивши кілька версій пісень 1920х років (“Baby won’t You Please Come Home” “i’d Climb the Highest Mountain”), 30х (“When Your Lover Has Gone”) і 40х років (“Time After Time”, “Again”) з аранжуваннями, задействующими не тільки труби, а також струнні і жіночі підспівувати. Все це дуже відрізнялося від попередніх записів Нельсона і тоді раз комерційний успіх відвернувся від нього.

На початку 1961 року Рікі Нельсон знову звернувся до рок-н-ролу вже в оновленому звучанні, з залученням нових авторів, таких як Джеррі Фуллер і Джин Питна, зробивши ставку на рафінований поп-рок. В результаті сингл “Travelin’ Man”/”Hello Mary Lou” злетів у всіх чартах, ставши восьмим золотим синглом співака: з піснею Travelin’ Man на 1м місці і з Hello Mary Lou, що увійшла в кращу десятку.


Джеймс Бертон, Ріки Нельсон, Джеймс Кіркленд

Сам альбом Rick Is 21 був записаний ще до виходу синглу і виправдав всі покладені на нього очікування. На ньому є кілька кавер-версій старих пісень, подібних тим, що були на More Songs by Ricky – “Do You Know What It Means to Miss New Orleans” і “Stars Fell on Alabama”, поза всяким сумнівом запропоновані Нельсоном-старшим, а в іншому – це гітарний рок-н-рол: “My One Desire” написав старий друг Дорсі Бернетт, інші пісні – внесок нових авторів: Фуллера, Питна, Джонні Ріверса та Дейва Берджесса.

Фуллер великий молодець – крім Travelin’ Man він написав чудовий рок Break My Chain (там приголомшливе соло Джеймса Бертона), так і в цілому якість матеріалу дуже висока і всі хлопці грають відмінно. Голос Ріка звучить набагато краще, ніж на попередньому альбомі, і він нарешті знайшов своє звучання після всіх років копіювання Елвіса і свого батька.

Отже, Ріку 21 рік, “Rick Is 21” – і він вже не “Рікі”, а “Рвк” – і цей альбом є першим зрілим твором музиканта. А 21 – чудовий вік для першого камбека кумира тінейджерів.

Відео Ricky Nelson – My One Desire:

Ну і наш великий друг тут теж не відстав:

Ricky Nelson – More Songs by Ricky, Rick is 21More Songs by Ricky
01 i’m Not Afraid
02 Baby won’t You Please Come Home
03 Here I Go Again
04 i’d Climb The Highest Mountain
05 Make Believe
06 ain’t Nothin’ But Love
07 When Your Lover Has Gone
08 Proving My Love
09 Hey Pretty Baby
10 Time After Time
11 i’m All Through With You
12 Again
13 Mighty Good
14 I Wanna Be Loved
15 Young Emotions
16 Right By My Side
17 Yes Sir, that’s My Baby
18 You Are My Sunshine

Rick is 21
19 My One Desire
20 That Warm Summer Night
21 Break My Chain
22 Do You Know What It Means To Miss New Orleans
23 i’ll Make Believe
24 Travelin’ Man
25 Oh Yeah, i’m In Love
26 Everybody But Me
27 Lucky Star
28 Sure Fire Bet
29 Stars Fell On Alabama
30 Hello Mary Lou
31 You Are The Only One
32 Milk Cow Blues

Для тих, хто вперше знайомиться:

Ricky Nelson – Travelin’ Man
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2012/01/01-Travelin-Man.mp3

Отже, резюмуючи все вищевикладене: на альбомі More Songs By Ricky Ріки часом виконує мейнстрим-джазу з біг-бендом, а на Rick is 21 ми почуємо саме ті пісні Ріка, за які ми його знаємо і любимо.

Скачати Ricky Nelson – More Songs by Ricky, Rick is 21 (70 Мб, mp3)
https://yadi.sk/d/zBOQAHC8djrYd

Ricky Nelson – More Songs by Ricky, Rick is 21
5, всього оцінок: 1
(Visited 10 times, 1 visits today)Огляди музики, Джаз, Ріки Нельсон, Рокабіллі

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів