Продовжуючи вибрані переклади з серії “100 кращих музикантів всіх часів за версією Rolling Stone… 37 місце рейтингу займає великий Рой Орбісон (Roy Orbison), кумир мільйонів. Статтю про Рое написала канадська кантрі-співачка Кетрін Дон Ланг (K. D. Lang), заспівала дуетом з Орбисоном пісню Crying, що отримала в 1989 році премію Греммі за “кращий вокальний кантрі-дует”. K. D. Lang також брала участь в чудовому концерті Роя і його друзів: Roy Orbison – Black And White Night (1988) (серед інших його учасників: Bruce Springsteen, Tom Waits, T Bone Burnett, James Burton, Elvis Costello і багато інші відомі музиканти).

Далі пряма мова від K. D. Lang:

Рой Орбісон для мене – це спокій, краса і сталість, немов дерева в лісі. Йому були притаманні скромність, чуйність та доброта, вельми невластиві його часу. Але він зовсім не був жіночним, незважаючи на всю його м’якість. Він був з того роду людей, з ким ти можеш відчувати себе абсолютно захищеним, без різниці, що ти з ним поруч або просто слухаєш його запису. Він був зовсім не як Елвіс (лібідо палає і так далі) – Рій був тим, з ким можна було просто бути поруч – він ніс заспокоєння і розраду.


Кетрін Д. Ленг і Рой Орбісон

Він вийшов за рамки стереотипу “крутого хлопця з 50х”, і для юнака з Техасу (яким він власне був) його музика була свого роду “витонченим мистецтвом”. Він був космополітом в сенсі доброти і романтики.

Рой Орбісон був оперним фолк-співаком. На нього вплинула іспанська опера в плані чуттєвості і структури. Він любив співати у високому діапазоні, фальцетом. Його голос був одночасно беззахисною і сильним. Він дуже дорожив своїм голосом і оточував його ореолом таємничості.

У 1987 році ми разом з Роєм записували пісню “Crying” для фільму Hiding Out. Ми завершували запис пісні у Ванкувері, я там жила. Я прийшла в студію і побачила Роя: було таке відчуття, ніби я дивлюся на величезну рекламу Мальборо Мена на Бульварі Сансет – щось легендарне і в той же час даний. Ми репетирували і співали з Роєм в один мікрофон. Коли ми дійшли до моменту, коли повинні були співати разом, ми обидва схилилися до мікрофона і наші особи стикнулися. Його щока була м’якою, я відчула його особливу енергетику. Не те що б сексуальну, але абсолютно приголомшливу, деяку ступінь споріднення. Я ніколи цього не забуду. Я досі чую його голос. Високий, з легким вібрато – саме воно робило його таким проникливим. Той самий голос.

Джерело: Rolling Stone

Roy Orbison & K. D. Lang – Crying
https://cawa.ru/wp-content/uploads/2011/09/roy-orbison-k-d-lang-crying.mp3

Ще: Одне з останніх інтерв’ю Роя Орбісона
І ще: Програма Аеростат, присвячена Рою Орбисону. БГ все сказав абсолютно правильно і прекрасно.

(Visited 53 times, 1 visits today)Новини, Кантрі, Рокабіллі

/
Немає відгуків

Post Author: Сашко Гаврилів