Звернемося до французького кіно і його вельми неоднозначного автору Франсуа Озону. Картина “Краплі дощу на розпечених скелях” (1999) знята за ранній п’єсі Фассбіндера, яку той написав в 19 років. Взявши за основу авторський драматичний матеріал, Озон також вміло користується кінематографічними прийомами зрілого Фассбіндера-режисера. Саундтрек складає в основному класична музика і більш сучасний неанглійську матеріал.

Оригінальна назва фільму “Краплі дощу на розпечених скелях” – Gouttes d’eau sur pierres brulantes або Water Drops On Burning Rocks.

Фільм витончено стилізований під 70е роки. Харизматичний страховий агент Леопольд (Бернар Жирадо) знайомиться на вулиці з боязким юнаків Францем (Малік Зіді), кличе його до себе в гості і у них зав’язуються близькі стосунки. У період пристрасті у коханців все в порядку, але потім недовге щастя змінюється шаблонними сімейними схемами. Франц задовольняється роллю домогосподарки, а Леопольд все більше нагадує роздратованого тирана.

Гомосексуальний підтекст у фільмі стоїть на другому плані, тут перш за все показана життя двох людей, між якими поступово виростає стіна. Вонг Кар Вай коли-то в картині “Щасливі разом” (Happy Together) теж взяв за основу історію гей-пари, вирішивши, що через призму гомосексуальності він гостріше і краще покаже людські відносини.

І Франсуа Озон знову звертається до цієї теми у своєму фільмі “5×2”, показавши життя звичайної подружньої пари реверсивно: з самого кінця відносин до їх безхмарного початку.

Повернемося до “Краплях дощу”. Все б нічого, жили б собі Леопольд з Францем поживали, спостерігаючи, як вони поступово стають чужими людьми, та до Францу приїхала його дівчина Анна (Людівін Саньє – актриса, обожнювана Франсуа Озоном), а до Леопольду нагрянув його екс-бойфренд, який у свій час зробив операцію по зміні статі і став називатися Вірою (Ганна Левайн Томсон).

“Ти мені не казав, що у свої 50 він так сексуальний”, шепоче Францу Ганна, поспілкувавшись з Лео. Зацікавившись юної нимфеткой, виділяє чарівність Леопольд веде з нею милу бесіду і гладить її по коліну. Франц з Вірою починають відчувати себе зайвими. Атмосфера розжарюється. Кульмінацією стає чудово поставлений танець усієї четвірки під німецьку самбу. Треба зауважити, що Франц часто не потрапляє в такт.

Під завісу звучить прониклива “Traume” Франсуази Арді. Віра намагається відкрити вікно в кімнаті, але воно не піддається її марним зусиллям.

Краплі дощу на розпечених скелях. Саундтрек

1. Françoise Hardy – TraüMe
2. Gustav Malher – Symphonie N°4 En Sol Majeur
3. Georg Friedrich Haendel – Zadok the Priest
4. Verdi – Requiem – Dies Irae
5. Tony Holiday – Tanze Samba Mit Mir
6. K. Götz / G. Loose – Vor Der TüR Wird Nicht Gekust
7. Thomas Kern-Niklaus – Wohlaus Noth Getrunke
8. Thomas Kern-Niklaus – Miniature : Aus D r SthwäBsthe Eisebahne
9. Françoise Hardy – Traume

Чому пісня “Traume” в саундтреці позначена два рази – не знаю.
З усієї класики у мене є тільки уривок з опери Джузеппе Верді “Requiem – Dies Irae”, але він важить 40 мегабайт і, як відомо, гірше опери тільки балет. Тому тут я викладати його не став. А ці дві пречудесні пісні – ласка:Tony Holiday – Tanze Samba Mit MirFrancoise Hardy – Traume

Завантажити Tony Holiday – Tanze Samba Mit Mir.mp3 (3.6 Мб)
Скачати Francoise Hardy – Traume.mp3 (4.2 Мб)

На закінчення скажу, що фільм яскравий, драматичний, з прекрасною майстерні режисурою і чудовими акторами. Він, безперечно, вартий того, щоб дивитися його не один раз. А танець “Samba Mit Mir” так і просить розучування і живого виконання на інтелектуальних вечірках.

Саундтрек до фільму Франсуа Озона “Краплі дощу на розпечених скелях”
4, всього оцінок: 1
(Visited 207 times, 1 visits today)Саундтреки, Франсуа Озон

/
9 коментарів

Post Author: Сашко Гаврилів