В 2018 році на японському лейблі On The Hill Records вийшов російський триб’ют групи Stray Cats Rumble In Russia Tonight, в якому взяли участь 22 вітчизняні гурти, що грають кореневу музику рокабілі, кантрі, серф, свінг – представили свої версії пісень легендарного тріо епохи Rockabilly Revival 80х і з сольної кар’єри Брайана Сетцера. Географія виконавців від Севастополя до Норильська! Найбільше учасників з Москви і Єкатеринбурга – по чотири колективи, в т. ч. групи Diddley Dogs і Gazoliners, в яких я граю. В кінці липня я отримав на руки CD з цим триб’ютом і останні дні слухаю mp3 з нього і ось ділюся враженнями.

Дівочі голоси можна почути у The Zippers, Gazoliners, DoubleDoll’s, Lucky Dice, Ghost Radio, The Devil’s Bones або Cynicsss. Дівчата-Сетцер в цих версіях звучать прикольно і переконливо. У Gazoliners швидка версія Hotrod Gang, що і в оригіналі нагадує Race With The Devil, а ця теж з модуляцією. Lucky Dice зробили відмінний автентичний блюз. Від версії Lookin’ Better Every Beer у мене прямо навертаються сльози: голос Віри звучить так тепло і душевно. Така джазова лайтовая версія, і гітарне соло Маркелыча гідно всіляких похвал.

Ще відмінні гітари в Country Pills, Moscow Beatballs, Red Rox, The Rockfellers, The Devil’s Bones, Rockin’ Ham, Kingsback. Останні зробили рокабилльную Built For Speed, та як заспівав Гриша, мені дуже подобається – одним словом, мужик!

Cotton Joe роблять з Lust’ ‘ Love в міру агресивний південний рок. Loonapark влаштували на основі Runaway Boys свою неорокабилльную феєрію. Red Fox Tails цілком шестидесятно заклали бойовик Cry Baby. The Rockfellers зробили дуже приємний кавер Too Hip Gotta Go, аранжований клавішами.

Дудки завжди звучать виграшно, послухайте The Zippers, Cynicsss, Rockin’ Ham, Lowcosters. Lonely Summer Nights починається як балада, а потім переходить у бадьорий up tempo. Сакс приємно різноманітить Stray Cat Strut, а сама версія то в ритмі самби, то прям зухвалий брудний свінг. This is only a nothern song.

The Schüttler (або Rommitz & Ol’ Time Schüttler) видали найдовший номер тривалістю більше 5 хвилин – Mystery Train Kept A Rollin’. Schüttler поряд з Moscow Beatballs – групи, де співають барабанщики – рідкісний випадок не тільки в рокабіллі, але і в рок-музиці взагалі.

Сайкобиллы Doubledoll’s, Lucky 12, Luskutnik залишаються вірними своєму сайко. Luskutnik взагалі незрозуміло якою мовою співають – наче на суміші російської, англійської та української украбіллі. Лаки’12 взяли взагалі непросту тему Storm The Embassy часів Bloodless Pharaohs і ще над нею познущалися, зумівши приплести до неї ска і Аль Каїду з “аллах акбаром”. Bamboogie Injections записали свою версію серфа Jade Idol, місцями напомнившую мені Besamo Mucho. Diddley Dogs додали до відомої балади I won’t Stand In Your Way трохи вальсу і укулеле.

Ініціатор триб’юту – Олександр Голубєв (Москва), музикант і менеджер декількох російських рок-н-рольних команд:

“Я давно співпрацюю з цим лейблом, вони шукали варіанти для випуску збірника околорокабилльной музики з Росії та Східної Європи.
В минулому році стало відомо, що Stray Cats зберуться в 2018 році для виступу на фесті Viva Las Vegas і ідея прийшла сама собою! Рік я збирав матеріал, всі авторські утрясала компанія On The Hill Records. На Viva Las Vegas Брайану передали 8 дисків триб’юту. Сетцер сказав, що у нього немає планів виступати в Росії, хоча він хотів би…”

VA – Rumble In Russia, Stray Cats Tribute 2018


01 The Country Pills – Bring It Back Again
02 Red Rox – Rock This Town
03 Diddley Dogs – I won’t Stand In Your Way
04 Bamboogie Injections – Jade Idol
05 Moscow Beatballs – Gina
06 Cotton Joe – Lust ‘N’ Love
07 Kingsback – Built For Speed
08 Zippers – Stray Cat Strut
09 Rocking Ham – Lucky Charm
10 The Lowcosters – Lonely Summer Night
11 The Red Fox Tails – Cry Baby
12 Gazoliners – Hotrod Gang
13 Luskutnik – Rumble In Brighton
14 Lucky Dice – (She ‘ ll Stay Just) One More Day
15 Ghost Radio – Lookin’ Better Every Beer
16 Lucky ’12 – Storm The Embassy
17 The Rockfellers – Too Hip, Gotta Go
18 Loonapark – Runaway Boys
19 The Doubledoll’s – Cross Of Love
20 The Devil’s Bones – Rockabilly World
21 The Schüttler – Mystery Train Kept A Rolling
22 Cynicsss – Rebels Rule

Скачати Rumble In Russia, Tribute To Stray Cats (mp3 320 Kbps, 152 Mb)
https://yadi.sk/d/vyCKrH6S3ZpMNf

Триб’ют Rumble In Russia вийшов дуже різноманітним. Наші хлопці показали, хто на що здатний, всі групи підійшли до матеріалу творчо й винахідливо. Все що завгодно, але слухач не занудьгує. А якщо ви справжній фанат Stray Cats і Брайана Сетцера, то неодмінно відхопити свою порцію радості.

Якщо десь є невеликі огріхи в запису, то вони з лишком компенсуються щирістю і драйвом. Часом з компакта лізе відвертий лоу-фай, але він чергується з версіями з більш ретельної студійною роботою. Думаю, японці, великі любителі еклектики, залишилися задоволені матеріалом.

Stray Cats Tribute – Rumble In Russia (2018)
5, всього оцінок: 2
(Visited 273 times, 1 visits today)Музичні збірники, Рокабіллі

/
3 коментаря

Post Author: Сашко Гаврилів