Сьогодні я пішов в тонкий джазовий світ з головою. Відкрив для себе такого джазового музиканта як Sun Ra, який насправді такий же великий експериментатор як Майлз Девіс, але чомусь у вузьких колах менш широко відомий, записав зі своїм Sun Ra Arkestra більше ста альбомів. Сан Ра попрацював у всіх джазових стилях і напрямах: від традиційного мейнстріму до фрі-джазу та ф’южн. Але найбільше мене зачепила одна пісня Nuclear War, відкриває однойменний альбом 1982 року.

Ця пісня – метаморфоза джазу hip-hop, а сам Sun Ra – хрещений батько хіп-хопу. Кожна фраза, заспівана Сан Ра, точнісінько повторюється голосами хору, з такою ж інтонацією. Це дуже нагадує молитву, а взагалі в англійській мові це називається “chanting” або “moaning”. Єдиний джазовий риф, який повторюється протягом 7 з гаком хвилин, заворожує – не те слово! занурює в транс! Під таку пісню цілком могла плисти галера з рабами (або Ноїв ковчег – якщо б сам старий заткнув собі вуха).

Текст пісні приблизно такий:

Nuclear War lyrics

Nuclear war. Nuclear war.
They’re talkin’ about Nuclear war.
It’s a motherfucker, don’t you know?
If they push that button your ass got to go.
Gonna blast you so high in the sky.
You can kiss your ass
Goodbye, goodbye.
Radiation, Mutation. Fire.
Hydrogen bombs, Atomic bombs.
(Tell ’em about it, Tyrone…)
What you gonna do,
Without your ass?
Melting… People…
Buildings… Burnt grass…
Farewell. Goodbye, ass.

Скачати Sun Ra – Nuclear War mp3 (14 Mb) c filesonic.com

Майже вся дискографія Сан Ра на funkysouls.com

До епохи cold war відноситься також пісня легенд мінімал-синтіпоп Jeff & Jane Hudson “Los Alamos”, яка вже стала класикою електроніки.

Скачати Jeff & Jane Hudson – Los Alamos mp3

Глобальна політична обстановка часів холодної хвилі 80х не викликала особливого оптимізму. Ті хвилювання і страх знайшли своє відображення в музиці. Але надія на те, що переможе розум, залишалася. І залишається до цих пір.

Поставте оцінку
(Visited 15 times, 1 visits today)Огляди музики, Джаз

/
Один відгук

Post Author: Сашко Гаврилів