Користь і шкода лазні для здоров’я чоловіків.

7-28-2021

 

Баня традиційно вважається чоловічим способом проведення дозвілля. Численні анекдоти і байки про баню це тільки підтверджують. Правда, не завжди відвідування лазні приносить користь чоловікам. Звичні багатьом посиденьки з рясно накритим столом і алкогольними узливаннями в лазні здатні швидше нашкодити, ніж поліпшити здоров’я і самопочуття. Тому завзяті банщики все-таки рекомендують розділяти ці 2 події: ширяння в лазні з усіма витікаючими особливостями і дружні застілля, причому, розводити їх краще по різних днях і навіть тижнях, щоб зменшити навантаження на організм. Хочемо порекомендувати вибрати найкращі бані і сауни в Києві, на сайті BANI.UA. 

Про загальний вплив процедур ширяння на людський організм написано багато, але давайте розберемося, чому ж лазня так важлива саме для чоловічого здоров’я.

Виявляється, відвідування лазні позитивно впливає на чоловічу потенцію і взагалі корисно для регулювання діяльності сечостатевої системи. Це, звичайно, досить делікатне питання, проте вкрай важливий і для чоловічого здоров’я, і для загальної якості життя.

Як лазня впливає на потенцію

Перш за все, варто відзначити, які саме фактори можуть викликати порушення потенції. Ми зараз не говоримо про важкі випадки з діагностованими захворюваннями, які необхідно лікувати під наглядом лікаря і часто медикаментозними методами. Ні, мова йде про те переважній більшості історій, коли нормальної потенції заважає стрес і психічна перевтома, фізична втома, судинні порушення, надмірна вага. І ось тут на допомогу приходить лазня.

Що ж відбувається в організмі чоловіка після відвідування парної?

    • організм розслабляється, йде тривога, втома, розсіюється нервове напруження, мінімізуються наслідки стресу
    • проходить фізична втома, тіло наповнюється енергією, і з плином часу цей ефект тільки посилюється за рахунок нормалізації сну і більш ефективного відновлення.
    • в процесі процедур ширяння і відразу після відбувається вироблення ендорфіну. А цей гормон прекрасно справляється з будь-якими депресивними настроями і занепадницькими станами.

За рахунок контрастних процедур відбувається тренування серцево-судинної системи. Але ж основна причина еректильної дисфункції саме в порушенні мікроциркуляції крові. Регулярне відвідування лазні вирішує цю проблему.

  • поліпшення обміну речовин сприяє схудненню. Крім того, змінюється водно-сольовий баланс в організмі, йдуть набряки. З потом виводяться токсичні речовини, знижується рівень холестерину в крові. Все це теж покращує самопочуття.
  • при фізичній перевтомі лазня допомагає звільнитися від надлишок молочної кислоти, що накопичилася в м’язах, що теж не може не вплинути на загальний стан організму.
  • ну, і, нарешті, не варто списувати з рахунків омолоджуючий ефект лазні. Оновлення шкіри, розгладження дрібних зморшок, здоровий колір обличчя – все це надає впевненість і збільшує привабливість в очах протилежної статі, що знову-таки підвищує впевненість в собі. Коло замикається: регулярно відвідує лазню чоловік відчуває все менше проблем з потенцією.

Яким віником краще користуватися в лазні для поліпшення потенції?

Збільшити ефект впливу лазні на потенцію можна за допомогою правильно підібраного віника. Звичайно, будь-який віник буде корисний по-своєму, і про це можна почитати в нашій статті “як вибрати віник для лазні?”, але саме для поліпшення потенції фахівці рекомендують використовувати кропив’яний віник. Причому, найкраще підійде свіжа кропива, яку попередньо замочують в теплій воді. Окропом її краще не ошпарювати, через це листя можуть буквально зваритися і втратити пружність, тоді віник для своїх цілей стане непридатний.

Віником з кропиви треба акуратно поплескувати чоловіка під час ширяння в області ніг, включаючи стопи, в області сідниць і попереку. Це покращує кровообіг і стимулює роботу сечостатевої системи.

Також для чоловічого здоров’я корисні осикові віники. Їх використовують при початкових ознаках простатиту і при хронічному простатиті. Важливо: ні в якому разі не варто відвідувати парну в період загострення захворювання. Крім того, при простатиті протипоказані обливання холодною водою після парної: занадто різкий перепад температури в районі статевих органів може привести до набряку простати, так що краще не ризикувати, якщо у вас є цей діагноз.

А адже лазня ще корисна і для зміцнення імунітету, і для профілактики і лікування простудних захворювань, і для регулювання обмінних процесів в організмі, і для лікування всіляких артритів і остеохондрозів… І навіть це далеко не повний список.

Як бачите, плюсів від відвідування лазні для зміцнення чоловічого здоров’я досить багато. Головне, у всьому знати міру і все-таки ставитися до банного відпочинку з належною повагою і серйозністю. Партеся регулярно, дорогі чоловіки, будьте здорові і впевнені в собі!