як вибрати герметик для автомобіля

 


Багато виробники відмовляються від традиційних прокладок системи змащення автомобільного двигуна, замінюючи їх швидко затвердевающими полімерними складами. Подібні герметики продаються в рідкому стані і застигають при певних умовах, які залежать від конкретної хімічної формули кошти. Також хочемо вам порекомендувати замовити  герметик для автомобиля    по найкращим цінам 

Підібрати герметик для системи змащення двигуна досить непросто, оскільки власник автомобіля повинен звертати увагу відразу на декілька чинників, включаючи хімічний склад і температурну стійкість.

Крім того, потрібно вибирати тільки якісні герметики — фахівці рекомендують віддавати перевагу продукції відомих торгових марок, перевіреною часом.

 

Різновиди герметиків

Найбільш популярним серед автомобілістів є класичний силіконовий герметик масляної системи, який дуже зручний в роботі. Натуральні компоненти такого засобу для ремонту двигуна приймають твердий стан при контакті з вологою, що постійно знаходиться в повітрі.

Для накопичення необхідного обсягу рідини потрібно приблизно 10 хвилин — такого часу цілком достатньо для кріплення деталей. Проте в деяких випадках краще поквапитися — якщо ви збираєтеся встановлювати піддон двигуна або інший великий компонент, герметик може застигати ще до з’єднання двох частин сайту. У подібному випадку залишки засобу краще видалити перед другою спробою складання масляної системи двигуна.

Силіконовий герметик для ремонту двигуна має ряд переваг перед іншими видами складів:

  • Гранична товщина порожнини, заповненої герметиком, може досягати 6 міліметрів;
  • Отриманий шов буде достатньо еластичним і збереже свої властивості протягом тривалого часу;
  • Силіконовий герметик пристосований до роботи в умовах дуже високого тиску, що важливо для потужних високих обертів двигунів.

Саме тому силіконові склади рекомендовані для більшості автолюбителів — помилитися при роботі з ними досить складно. Єдиним їх недоліком є необхідність ретельного очищення з’єднуються площин і планування всіх дій до початку робіт.

Хорошою альтернативою є анаеробний, герметик для двигуна — подібні засоби з’явилися відносно недавно, але отримали дуже велику популярність в професійному середовищі. Якщо для затвердіння силіконового герметика необхідно присутність води, то в цьому випадку мова йде про відсутність іншого речовини кисню.

Щоб використовувати подібне засіб, потрібно нанести його на деталь і з силою притиснути її до іншої поверхні. Здається, ніби все дуже просто, проте потрібно бути дуже уважним, оскільки при збереженні доступу кисню герметик буде залишатися рідким.

Головна перевага анаеробного герметика для піддону двигуна полягає в можливості неспішного нанесення такого засобу на сполучаються поверхні — поки деталі не будуть щільно притиснуті один до одного, застигання не відбудеться. Звичайно, на ефективність затвердіння герметика може вплинути наявність у ньому сторонніх домішок, включаючи воду і пил, тому наносити засіб за кілька годин не рекомендується.

Також подібний склад має досить високу еластичність після затвердіння, що забезпечує довговічність і надійність з’єднання. Але в анаеробних герметиків є і ряд недоліків:

  • Гранична товщина отриманого простору не перевищує 0,5 мм;
  • При великому тиску склад може швидко руйнуватися;
  • При нерівномірному нанесенні засобу частина герметика буде залишатися в рідкому стані.

Саме тому роботу з анаеробним герметиком краще довірити професіоналу, і не братися за неї без відповідного досвіду.

Також варто звертати увагу на температурні допуски засобу, який ви плануєте використовувати — вони залежать від хімічного складу, але не визначаються наявністю в ньому силікону або складних ефірів. Для складання двигуна автомобіля варто купувати спеціалізований термостійкий герметик, який здатний витримувати температуру в 345-375 градусів.

Якщо ви використовуєте герметик в роботі з іншими компонентами автомобіля, розташованими в підкапотному просторі, досить буде температурного допуску до 200 градусів. Для інших цілей підійдуть засоби, які руйнуються при температурі 150-175 градусів.

Якість складу

Якщо ви хочете дізнатися, який герметик краще для двигуна, краще зверніть свою увагу на інструкцію з експлуатації транспортного засобу, в якій завжди перебувають рекомендації виробника. Фахівці також рекомендують купувати фірмовий герметик, на упаковці якого нанесений логотип певної автомобільної компанії.

Придбати його можна в спеціалізованих сервісних центрах і автомагазинах, а також за допомогою онлайн-каталогів. Звичайно, такий засіб буде набагато дорожче аналогів, але ви отримаєте гарантію міцності зібраного двигуна і герметичності масляної системи.

 

Особливих переваг, як і недоліків у них немає — кошти досить швидко застигають і показують середні результати в області довговічності і надійності. Саме тому їх не рекомендують використовувати при кріпленні компонентів високих обертів двигунів з величезними навантаженнями.

Ціна і якість

У сфері автомобільних герметиків для двигунів можна орієнтуватися на ціну, як правило, вона тим вище, чим якісніше засіб. Однак досить часто зустрічаються підробки, які не дозволяють отримати досить міцного з’єднання. Розпізнати їх можна за відсутності кодів, фірмових голограм та інших контрольних елементів, передбачених виробниками.