Як вибрати магазин продуктів

9-3-2021

 

 

Як залучити покупців в магазин продуктів?

Відкрили продуктовий магазин, а прибуток від торгівлі ледь покриває орендну плату і витрати на персонал? якщо проблема для вас актуальна, саме час зайнятися просуванням проекту. У цьому матеріалі розберемо, як залучити покупців в магазин продуктів. Також хочемо вам порекомендувати https://www.riviera.com.ua/shops/eda-napitok/ магазин продуктів. 

4 способи занапастити бізнес: виходимо із замкнутого кола

Почнемо з помилок, які, вільно чи мимоволі, ви могли допустити ще на старті. Щоб не загубити проект, потрібно виправити їх. Чим оперативніше ви це зробите, тим краще для бізнесу.

Проблема

Як вирішити

Приміщення під магазин знаходиться в невдалому місці. Будівля виглядає застарілим. Прохід до магазину утруднений.

Щоб розкрутити продуктовий магазин в поганому місці, зробіть капітальний ремонт. Оформіть під’їзну доріжку. Встановіть ліхтарі.

Продавці в магазині хамлять покупцям, намагаються продати неякісний товар. Клієнти йдуть до конкурентів.

Звільніть співробітників, які дозволяють собі таке ставлення. Встановіть в торговому залі камери. Закріпіть норми обслуговування в трудовому договорі.

На полицях стоїть прострочений товар. Поруч зі свіжими овочами і фруктами лежать підгнилі. При великій конкуренції клієнти не заходять в магазин вдруге.

Так як підняти продаж продуктів за таких умов обслуговування неможливо, привчіть продавців до порядку. Вони повинні прибирати “прострочення” з прилавків без нагадування.

Продавці обраховують покупців, недовішують товар, завищують ціни. Розкрутити маленький магазин продуктів в таких умовах неможливо-інформація по сарафанному радіо поширюється моментально.

Контролюйте касирів. Влаштовуйте регулярні перевірки і вводите санкції. Штраф – за першу помилку, звільнення – за повторні. Таку пораду дають досвідчені учасники ринку рітейлу.

Як правильно розкрутити магазин продуктів: рекомендації, які працюють

Зробити прибутковим магазин продуктів – як отримати ключ від чужої банківської комірки, де лежить мільйон. Спробуйте методи, які вже довели свою ефективність.

1. Запрошуйте на дегустації

Щоб розкрутити магазин продуктів, виберіть кілька позицій з асортименту, які є новинкою для міста. Цікавий сорт сиру, печиво від маленької кондитерської, сільське молоко … Розкажіть про дегустацію за 5-6 днів. Умов успіху два:

  • продукт дійсно новий;
  • ви даєте його спробувати безкоштовно.

Як правильно провести дегустацію, якщо магазин тільки відкрився і асортимент не особливо відрізняється від асортименту конкурентів? візьміть кілька товарів однієї групи (наприклад, ковбасні вироби) і запропонуйте клієнтам вибрати кращі. Ви вирішите відразу два завдання: сформуєте асортимент з урахуванням потреб аудиторії і залучите покупців в продуктовий магазин.

2. Акції та знижки

Не думайте, що регулярні акції та знижки розорять магазин. Навіть якщо ви зменшите ціну зовсім небагато, попит зросте. Крім того, розпродажі дозволяють вчасно позбавлятися від товарних надлишків. Якщо за 3-4 місяці знизити цінник на товари, термін придатності яких скоро закінчиться, вам не доведеться списувати їх. Ще одна порада, як розкрутити бізнес, — розробка знижкових карт. Якщо клієнт знає, що у нього є бонуси у вашому магазині, він наступного разу прийде до вас, а не до конкурентів.

3. Правильна викладка товару

Обов’язково подумайте над сусідством продуктів в магазині і їх розташуванням на полицях. Мета мерчандайзингу-збільшити продажі. Ви ніколи не замислювалися, чому хлібобулочні вироби знаходяться в кінці залу? мета проста-зловити покупця, який прийшов за хлібом, на делікатеси та солодощі. Правило працює, так що використовувати його настійно необхідно.

4. Доставка продуктів

Запропонуйте продаж продуктів з доставкою додому або в офіс і зробіть можливим віддалене замовлення поштою/телефоном. Для залучення групи осіб пенсійного віку пропонуйте їм цю послугу за конкурентною ціною. Ви не витратите багато часу на те, щоб принести продукти жителю сусіднього будинку, зате збільшите продажі і суму середнього чека.

5. Привітання та сповіщення про надходження товарів

1 регулярний зв’язок з клієнтами дозволить розкрутити магазин продуктів в спальному районі. Вітайте покупців з календарними святами, інформуйте про нові надходження товарів. Для збору контактних даних використовуйте типові анкети або накопичувальні карти. Для участі в бонусній програмі клієнт заповнює стандартну форму з питаннями.

6. Приємні аромати

Якщо клієнт голодний, він автоматично робить більше покупок, ніж планував. Ви легко зробите бізнес успішним таким простим методом, як використання сильних і приємних ароматів: випічки, свіжого хліба, інших готових продуктів. Рівень продажів зросте на 15 %. Клієнти витрачають, в середньому, на 18% більше часу, перебуваючи в залі.

7. Великі візки

Підприємці, які побудували успішний бізнес в рітейлі, давно помітили, що продажі виростають разом із середнім чеком, якщо запропонувати клієнтам візок більшого розміру. Деякі магазини пішли далі. Тепер в торгових залах є маленькі кошики для дітей. Їх секрет простий. По-перше, діти не відволікають батьків і не кваплять, по-друге, роблять свої покупки, які не входили в плани дорослих.