як вибрати моторне масло

6-23-2020

 

Наведена нижче інформація розповідає про те, як вибрати масло для двигуна на підставі рекомендацій, що надаються різними автовиробниками. Хочемо порекомендувати вибрати моторное масло по найкращій ціні.  

Моторне масло в сучасних автомобільних двигунах виконує кілька функцій, найважливішими з яких є мастило працюючих деталей усередині двигуна, зменшення тертя і відведення тепла.

Кожен з автовиробників, як правило, рекомендує для своїх двигунів певні типи і марки моторних масел. Частина виробників виступає в партнерстві з відомими нафтохімічними компаніями і випускає оливи під оригінальним брендам. Так, наприклад, існує моторне масло Nissan, масло Toyota, масло BMW і т. д. існують Також автовиробники, які не вдаються до брендування моторного масла. Вони просто рекомендують для своїх двигунів продукцію партнерів. Наприклад, Citroen рекомендує моторне масло Total, а компанія Renault – моторне масло Elf.

Проблема підбору моторного масла, як правило, є актуальною для власників післягарантійних автомобілів. До тих пір, поки діє гарантія автовиробника, абсолютна більшість автолюбителів віддають перевагу використовувати масло, пропоноване офіційними дилерами. Можливість вибрати і придбати автомасла сторонніх виробників є безперечною перевагою після закінчення гарантії на автомобіль, т. до. дозволяє вибрати моторне масло на власний розсуд, орієнтуючись як за ціною, так і за показниками якості.

Які характеристики масла потрібні для пошуку?

Моторне масло – це склад, що має складну хімічну структуру і включає в себе безліч різних компонентів. Незважаючи на те, що технічний паспорт будь-якого моторного масла містить великий набір показників, щоб правильно підібрати моторне масло, звичайному автолюбителю буде достатньо використовувати тільки кілька з них.

Починати підбір моторного масла краще з вивчення рекомендацій автовиробника. Найпростіше необхідну інформацію уточнити в сервісній книжці автомобіля. Нижче викладено опис основних параметрів підбору і наведені приклади для автомобіля Citroen C4 1.6 VTi 120. При бажанні процес підбору можна здійснити для будь-якого автомобіля.

Ознайомимося з рекомендаціями виробника щодо рекомендованих характеристик моторного масла:

Бренд – це фактично торгова марка, під якою продукція надходить у продаж. У якості бренду може бути зазначено найменування автовиробника – тоді це, так зване, оригінальне моторне масло. Найбільш популярні виробники автомобільних мастил числі неоригінальних – це масла Liqui Moly, Motul, Mobil, Castrol, Shell та ін