Як вибрати музику

11-8-2020

Як відомо, що хоча під час сесії в бібліотеці стовпотворіння, але всі намагаються дотримуватися тиші. Навіть вдома для навчання ми намагаємося знайти затишний куточок. Деяким з нас дійсно потрібна ця тиша, інші ж вважають за краще вчитися під музику. Але який від цього толк, і які саундтреки найкраще підходять для навчання?  Хочемо порекомендувати скачати найкращу музику на сайті   https://mp3uk.net/ 

По-перше, це залежить від того, де ми займаємося навчанням.

З цілком зрозумілих причин в студентському гуртожитку реалізувати це часом досить складно. Адже там завжди панує метушня, хтось постійно ввалюється в кімнату, щоб розповісти про кого-небудь чергову плітку, яку, проте, слухати цікавіше, ніж займатися зубрінням. Втім, і вдома не краще. Як завжди, мама раз у раз стукає в двері, турбуючись про своє чадо, і пропонуючи йому що-небудь поїсти, або попити, помічаючи при цьому, що треба б провітрити кімнату. Навіть повна тиша в бібліотеці може стати нестерпним, тому що кожен звук здається занадто гучним. Позбутися від цього почуття допоможуть навушники.

По-друге, потрібно визначитися з вибором музики.

Вибір завжди індивідуальний, так що з цього питання думки розходяться. Почнемо з класичної музики. Хоча дослідники Каліфорнійського університету ще на початку 90-х рр. минулого століття виявили наявність так званого «Ефекту Моцарта», тобто гармонізує дії його музики на діяльність головного мозку, тіло і енергетику людини, тим не менш, на практиці він не сприяв підвищенню результативності навчання. Виявилося, що навіть приписуване симфоній Моцарта позитивний вплив на формування просторових уявлень не отримало свого підтвердження.

По-третє, важливим є і сам темп музики: повільний, помірний або швидкий

На думку доктора Емми Грей, психолога з Британської асоціації поведінкової і когнітивної психотерапії, вибір тієї чи іншої музики залежить від спеціальності. При цьому важливо знати, вважає вона, яка півкуля мозку задіяно при навчанні. Ліва півкуля відповідає за логічне мислення, а праве за креативність. Тому психолог рекомендує вибирати темп музики, а саме кількість бітів в хвилину, тобто показники, що визначають швидкість виконання або відтворення композиції, з урахуванням вивчення того чи іншого предмета.

До відома: якщо пульс становить 72 удари на хвилину, то організм людини функціонує нормально, а все, що вище цього рівня, діє на нього збуджуюче. Так що повільний темп музики надає на учнів заспокійливу дію. Саме це враховувала Емма Грей при складанні плейлистів, розміщених на цифровому музичному сервісі Spotify. Там є доступ до безлічі ідеально підходять для навчання музичних треків, підібраних по кожній спеціальності.

Природні науки

На думку Грей, класична музика відмінно допомагає у вивченні природничо-наукових дисциплін. Так, при занятті біологією, фізикою чи математикою задіяно ліва півкуля мозку, а його, вважає психолог, краще стимулює класична музика з повільним темпом 50-80 бітів в хвилину.

мистецтвознавство

Тим же, хто займається вивченням художніх дисциплін, психолог рекомендує слухати динамічні пісні з темпом 145 бітів в хвилину. Вони повинні максимально стимулювати права півкуля мозку, яка є відповідальною за творчу діяльність.

Гуманітарні науки

Ідеальним музичним фоном для гуманітаріїв, у яких розвинені як творчі, так і логічні та аналітичні здібності, доктор Грей вважає музику з темпом 80-145 бітів в хвилину.

Індивідуальний підхід до вибору музики для навчання

Якщо класична музика вам не до душі і не сприяє настрою на навчання, або якщо вам не по собі від криків американської співачки Кеті Перрі, то, звичайно, можна скласти свій власний плейлист за прикладом Емми Грей. На музичному сайті www.songbpm.com можна вибирати собі музику з відповідним темпом. Але навіть якщо ваші улюблені хіти не підійдуть для навчання, то вам все одно обов’язково сподобається ідеально підібрана музика на сайті.

Практичні поради щодо вибору музики для навчання:

· Складіть плейлист заздалегідь. В іншому випадку доведеться постійно відволікатися від навчання для пошуку нової музики.

· Не вмикайте музику дуже голосно. Нехай вона буде лише приємним фоном для навчання.

· При втоми підбадьорити себе більш енергійною музикою з темпом вище 72 бітів в хвилину.

· Якщо музика відволікає від навчання, спробуйте включити звуки природи, наприклад, шум водоспаду або дощу.

· Послухайте свою музику для навчання ще раз перед сном або ж перед іспитом. Можливо, таким чином, і вдасться гарненько розворушити свої мізки.