Задні ліхтарі на автомобіль

1-28-2021
Задний фонарь BEHR/HELLA 2VP 008 679-111

Чи можна тонувати задні ліхтарі автомобіля за законом?

Перш за все, варто усвідомити різницю між фарами і ліхтарями. Перші являють собою передній головний світло. Також вони можуть бути протитуманними. Ліхтарі ж розташовані ззаду машини. Не всі водії знають про те, чи дозволяється тонувати задні ліхтарі транспортного засобу відповідно до законодавства. Розберемося в цьому питанні. Але спочатку хочу порекомендувати задние фонари за кращою ціною.

  •  

Чим регламентується тонування світлових приладів?

Існують нормативні акти, знання і дотримання яких є обов’язком абсолютно будь-якого водія. З них основні документи це закон  “про безпеку дорожнього руху”, а також правила дорожнього руху .

Крім того, законодавцем прийнято велику кількість другорядних актів. Аналіз всіх перерахованих вище документів, дозволяє відповісти на питання щодо легальності тонування.

Чи можна тонувати задні ліхтарі?

На дане питання можна дати негативну відповідь. Відповідно до техрегламентом це заборонено у всіх випадках, коли конструкція цього не передбачає, тобто, якщо автомобіль не вийшов з тонованими ліхтарями ще з заводу. Забороняється не мати розсіювачів зовнішніх приладів світла взагалі, використовувати їх у зруйнованому та забрудненому вигляді, а також встановлювати елементи, які не передбачає конструкція.

Для тонування не можна використовувати навіть прозорі плівки, які не впливають на зміну кольору, а, наприклад, знижують ризики пошкоджень. Під забороною нанесення на задні ліхтарі розпилюється тонування, оскільки вона відноситься до оптичних елементів.

А якщо тонування заводська?

У цьому випадку наявність тонування відповідає законодавству. Буває так, що скла фар або ліхтарів тонуються з заводу (це зустрічається в деяких модифікаціях певних моделей). Тоді порушення якщо і буде угледено, водій ніяк не буде в цьому винен. А притягнути до відповідальності без вини відповідно до актуального законодавства ніяк не можна, так як складу порушення немає.

Що робити, якщо тонування слабке?

Питання неоднозначне. Здається, що в помірній мірі можна, але ось закону це не відповідає. На практиці або просто не помітять тонування на дорозі, або не причепляться до неї, якщо вона не дуже затемнює сигнали задніх ліхтарів. Однак порятунком це вважатися не може, так як в певний момент вас все ж можуть оштрафувати. Та й для самого водія таке тонування має вкрай мало сенсу.